Rakkausrunoko

Se minkä leikiksi luulit
sieluusi jää

Kun aito hetki sinut yllättää
luotasi karkaa
sumuiseen kaislikkoon vilahtaa

Ei koskaan enää saavu

Turhaan sitä haet
mikä luonasi oli
ei enää koskaan palaa
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sielukkaan syvä.
Elämän polku.
Sen oikea jyvä.
Se mikä on hetki.
Se on sen hetken oikea ainoa.
Se ei koskaan palaa.
Se on aina uniikkia.
Niin se kulkee.
Rakkauden kaislikkoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai jotain muuta kirjoitti:

Se minkä leikiksi luulit
sieluusi jää

Kun aito hetki sinut yllättää
luotasi karkaa
sumuiseen kaislikkoon vilahtaa

Ei koskaan enää saavu

Turhaan sitä haet
mikä luonasi oli
ei enää koskaan palaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu