Katteiden korjaus

Derbillä tuli lennettyä ympäri ja tuohon takasivu katteeseen tuli sellanen 5cm x 5cm reikä siihen kiinnityshomman kohdalle ja halkeili pikkusen.. otin sen muovin palasen talteen joka irtos..

Miten ois kaikista paras korjata ja paikkailla nuo katteet?
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paikoillaan on siististi lähes mahdotonta. Irroita kateen ja kuidutat se sisäpuolelta. Karhennat pinta hiomalla ja laminoit lasikuidun. Kun märkään lasikuituun painat lohjenneen kappaleen se tarttuu. Parivuorokautta ja täysin hiontakuiva. Sitten maalaus!..

Äänestä

sit vähän liimaa niin siinä se

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aisadawaha kirjoitti:

Derbillä tuli lennettyä ympäri ja tuohon takasivu katteeseen tuli sellanen 5cm x 5cm reikä siihen kiinnityshomman kohdalle ja halkeili pikkusen.. otin sen muovin palasen talteen joka irtos..

Miten ois kaikista paras korjata ja paikkailla nuo katteet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu