Hyppisin jossaan linnassa phantom hourglasissa esteiden yli ja päädyin paikkaan josta ei päässyt pois, koska ovi meni lukkoon ja piti tappaa joku örkki nuolilla.
No, mulla ei ollut nuolia ja poispääsyä ei ollut hyppimälläkään :D
Olin tyhmä ja tallensinkin pelin sen jälkeen kun olin päässyt tuonne.
Kiva, peli alusta vaan :D
Mitä tästä opimme?
Älä käytä action replayta liikaa...
Hups! Tuli leikittyä action replaylla..
3
672
Vastaukset
- rndm.
Täysin samaa mieltä :)
- voivoivoiwoi
Voi kauhistus jos mulle olisi käynyt noi :F
- Fyro
Itse oon jääny jumiin 2 kertaa, se on taito. Ilman tosin action replayta.
Saarethan tulevat kartalle, kun ne näkee läheltä? Entäpä jos ei katsokkaan sinne päin. Kokeilin kerran pelin alussa vahingossa, ja jäin jumiin, kun katsoin vasta kun saari oli "päälläni"... Siitä ei sitten päässyt mihinkään, piti ottaa virta pois (Slateja ei vielä ollut...)
Tokalla kerralla sain pelin luultavasti jäätymään.
Tulin Beedlen kaupasta, ja olin juuri teleportaamassa/slatea käyttänyt. Painoin sitten Beedlen laivaa ja tuli se "Do you want to board this ship?" Painoin "Yes"... Ruutu pimeni kuten maisema vaihtuisi, mutta sepä jäikin mustaksi.
...Oli hauskaa, kun olin juuri ostanut Golden Wheelin, ja löytänyt Gem anchorin merestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 586081
- 615522
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1154147- 543832
- 143765
- 323189
- 602931
- 592826
- 682548
- 471940