Heippa! Onko kellään kokemusta tällasest yhdistelmästä, kultainen noutaja-husky?? Ostettiin eilen sellainen yhdistelmä narttu ja ois kiva kuulla jos joillain vastaavista kokemuksia?
kultainen noutaja-husky
5
2570
Vastaukset
- ...
Luulisi tulevan ihan hyvä luontoinen koira...itse olen harkitsemassa husky-samojedi yhdistelmää;)
- Hukka-Musti
Varmaan erittäin liikunnallisia ja aktiivisia, mutta perusluonteeltaan todennäköisesti helppoja. Siis teidän molempien koirat.
- melkein..
meillä on kultainen noutaja-husky-jämtlanninpystykorva narttu.. koira on oppinut nopeasti erilaisia käskyjä (istu, maahan ym.) istumisen oppimiseen meni huimat 5 minuuttia ja tietysti harjoituksia jatkettiin melkein päivittäin.. ja osaa temput edelleenkin.. koirallamme on voimaa todella paljon esim. vetää.. oli kiinni pihassa ja veti niin kovaa että kaulapanta repesi kahtia.. puri vaijerinkin poikki ym.. mutta hyvä koira on ollut:) sisäsiisteydenkin oppi nopeasti.. vahtimisvietti tosin on aika kova haukkuu joka ikiselle vieraalle vaikka vieras kävisi useammin kuin kerran viikossa.. tottelevainen meidän neitokainen on ainakin ollut:) pentuna koirallamme oli tapana kiipeillä pöytään millä keinoilla tahansa ja ryövätä purtavaa vaikka omassa kulhossa on aina ruokaa:D
- Koiraa hankkimassa
Onko tietoa mistä tällaisen saisin. Näin kuvan ja rakastuin samantien. Meillä perheessä kultsi narttu mutta leikattu joten enää ei voi teettää pentuja. Olisi kiva saada tällainen perheenjäsen.
- pilleriveto
hysky sakemanni labbis on aivan ihana, innokas oppimaan palveluskoiran asiat ja tottiksessa saanut ruusukkeenkin, silloin nuorena. Nyt ikää 12 v, ja kilpirauhasessa ja sydämessä vajaatoimintaa ja turkkinsa puolesta muistuttaa kiinan harjakoiraa, mutta virtaa vaarissa on. Pillerit naamaan, takki päälle ja lenkille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668