Moi!
Löytyisikö Passeli pro-käyttäjää, joka voisi neuvoa, miten valmiista laskupohjasta saa pois tekstin"Laskussa mainitut tuotteet ovat myyjän omaisuutta, kunnes kauppahinta on kokonaan maksettu".
Kiitos jo etukäteen!
Passeli kirjanpito-ohjelma
7
2083
Vastaukset
- tuesta
Saat vastauksen että 'katso ohjeesta' tai 'et saa mitenkään ja piste' ym. yhtä 'viisasta'. Herran isä että voi ohjelmistotalolla vielä nykypäivänä olla järkyttävän huonoa asiakaspalvelua!! Todella ala arvoista ollut joka ainoaan asiaan mitä heiltä kysyy. Toivottavasti et ole erehtynyt ostamaan kyseistä ohjelmaa.
- juhakorkeapudas
Menet laskutuspuolelle, tuplanapsautat jotakin asiakasta ja valitset laskun tulostuksen. Siitä ikkunasta pääset sitten muokkaamaan laskupohjia.
Ohjelmaa ei juuri nyt ole hiiren ulottuvilla joten en voi antaa tarkempia ohjeita.- C:>
Menet kohtaan, asetukset.. ja sieltä valitset,Lomake editori:laskut..
Sieltä sitten valitset lomake.. ja sitten avaa.. se Blanco jota haluat muokata, poista ennen muokkausta lukitus.
Navikointi nappuloilla voit sitten mennä siihen kohtaan laskua jota haluat muokata.
Osaisko joku neuvoa miten passeli lite taloushallinto-ohjelmaan saisi varastotuotteelle sijoitettua hankintahinnan? Moista ominaisuutta en ole onnistunut löytämään ja hyödyllinen se olisi....Kiitos ja kumarrus ="""=
- p.asseli
Passeli litessä ei ole varastohjelmaa
- kl
Muistkakaa, kun hankitte passeliohjelmia, niin passeli veloittaa vuosittain noin 60e.n käyttöturvamaksun ainakin Passeli Litestä. Ellet, sitä myyntihetkellä osaa sanoa, että et tarvitse sitä. Yhtiö iloisesti yllättää vuosittain sinua lisämaksulla.
- sp
Käyttöturva Passelissa on minulla muutama satanen vuodessa niille osioille, jotka hankin. Erehdyin hankkimaan ko. ohjelman, koska vaikutti edulliselta. Kuitenkaan hankkimallani kokonaisuudella ei pystynyt tekemään niitä asioita, joita oli keskusteluissa luvattu. Niinpä sitten jouduin ostamaan uusia osioita ja hinta nousi reippaasti. Tukisivuilla olevat ohjeet ovat aivan kelvottomat, niillä ei pysty asioita tekemään. Ajatuksena varmaan heillä, että asiakkaan on pakko ostaa kallista koulutusta, jotta ylipäänsä mitään ohjelmistolla tekee. Tunnen kyllä tulleeni huijatuksi. En suosittele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai979469Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki754924Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504619Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82388Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001586- 441424
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota541340Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471269Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641262