Passeli kirjanpito-ohjelma

Adolf

Moi!

Löytyisikö Passeli pro-käyttäjää, joka voisi neuvoa, miten valmiista laskupohjasta saa pois tekstin"Laskussa mainitut tuotteet ovat myyjän omaisuutta, kunnes kauppahinta on kokonaan maksettu".

Kiitos jo etukäteen!

7

2094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuesta

      Saat vastauksen että 'katso ohjeesta' tai 'et saa mitenkään ja piste' ym. yhtä 'viisasta'. Herran isä että voi ohjelmistotalolla vielä nykypäivänä olla järkyttävän huonoa asiakaspalvelua!! Todella ala arvoista ollut joka ainoaan asiaan mitä heiltä kysyy. Toivottavasti et ole erehtynyt ostamaan kyseistä ohjelmaa.

    • juhakorkeapudas

      Menet laskutuspuolelle, tuplanapsautat jotakin asiakasta ja valitset laskun tulostuksen. Siitä ikkunasta pääset sitten muokkaamaan laskupohjia.
      Ohjelmaa ei juuri nyt ole hiiren ulottuvilla joten en voi antaa tarkempia ohjeita.

      • C:>

        Menet kohtaan, asetukset.. ja sieltä valitset,Lomake editori:laskut..
        Sieltä sitten valitset lomake.. ja sitten avaa.. se Blanco jota haluat muokata, poista ennen muokkausta lukitus.
        Navikointi nappuloilla voit sitten mennä siihen kohtaan laskua jota haluat muokata.


    • Osaisko joku neuvoa miten passeli lite taloushallinto-ohjelmaan saisi varastotuotteelle sijoitettua hankintahinnan? Moista ominaisuutta en ole onnistunut löytämään ja hyödyllinen se olisi....Kiitos ja kumarrus ="""=

      • p.asseli

        Passeli litessä ei ole varastohjelmaa


    • kl

      Muistkakaa, kun hankitte passeliohjelmia, niin passeli veloittaa vuosittain noin 60e.n käyttöturvamaksun ainakin Passeli Litestä. Ellet, sitä myyntihetkellä osaa sanoa, että et tarvitse sitä. Yhtiö iloisesti yllättää vuosittain sinua lisämaksulla.

    • sp

      Käyttöturva Passelissa on minulla muutama satanen vuodessa niille osioille, jotka hankin. Erehdyin hankkimaan ko. ohjelman, koska vaikutti edulliselta. Kuitenkaan hankkimallani kokonaisuudella ei pystynyt tekemään niitä asioita, joita oli keskusteluissa luvattu. Niinpä sitten jouduin ostamaan uusia osioita ja hinta nousi reippaasti. Tukisivuilla olevat ohjeet ovat aivan kelvottomat, niillä ei pysty asioita tekemään. Ajatuksena varmaan heillä, että asiakkaan on pakko ostaa kallista koulutusta, jotta ylipäänsä mitään ohjelmistolla tekee. Tunnen kyllä tulleeni huijatuksi. En suosittele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7477
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3713
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      48
      3573
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      66
      3346
    5. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      52
      3180
    6. 51
      3034
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      36
      2842
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2494
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      196
      1935
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1561
    Aihe