GTR-Race on tosi hieno ja oon myös koeajanut jo sitä :).
Haluaisin kyllä ostaa sen, mutta haluaisin myös tietää huonot puolet..
Onko mitään huonoja puolia??
-
Haluaisin kyllä ostaa sen, mutta haluaisin myös tietää huonot puolet..
Onko mitään huonoja puolia??
-
Vastaukset 5
Vanhimmat
onhanse hieno, mutta itsekkin haluaisin tietää siitä enemmän... kun olet koeajanut sitä? oliko se hyvä?
koska en ikinä ajanut muuta mopoa kun toin en osaa sanoo mitään xD mut hyvähän se oli, ylämäessä tartti vähän enemmän kaasua että kulki samalla nopeudella, ihan jees.. xd
iha jees mut painaa 100kg, eikös siinä skobamoottori väsy?
Huono puoli on vain se että se on hieman iso/painava ja vaikea kääntää ahtailla teillä:S itse en melkein päässyt kääntymään kaverin pihalla xD no mutta voihan takaperin mennä...
Pojalle hankittiin CPI GTR -04 ja kyllähän se on hieno peli. Sen verran vikaa ilmennyt että sytytyspuolan johto oli mennyt poikki joka aiheutti sammumista (luonnollisesti kun ei tullut sytkyä) ja johdon uusiminen oli helppo homma sekä tietysti samalla vaihdoin uuden tulpan (6 euroa). uusi puola maksaa 39 euroa mutta johdon pystyy vaihtamaan joten ei tarvitse ostaa koko pakettia kokonaan ja kulut oli 14 euroa (johto ja uusi tulpan hattu).
Katteet ovat herkät hajoamaan kaatumistilanteessa mutta uskon että se on sama merkissä kuin merkissä. ovat suht arvokkaita jos joutuu ostamaan uusia.
Mopo ollut nyt n. 2 kk käytössä ja poika ollut tyytyväinen kaikenkaikkiaan. Kaveria on kyyditetty ja takaistuin sai hyvät arvosanat että siinä on hyvä istua.
Vauhdissakaan ei kuulemma jää muiden perään vaikka on vakio.
1 vika on vielä mittaristossa jota en ole ehtinyt tutkimaan mutta heti kun ehdin, eli nopeusnäyttö ei oikein toimi ja se on varmaan merkkivika?
Mopo on yli 100 kg mutta ajossa vakaa kuin juna joten kun oppii tasapainon niin on unelma ajokki.
Tässä vielä 1 linkki josta voi käydä katsomassa kuinka kestävä peli on kyseessä: http://www.moposport.fi:8080/workspace.client_moposport/PublishedService?pageID=news/10
Onnea mopon etsintään!