Jalkapalloilija Sami Hyypiä tuntee kansalaisvastuuta kiitettävällä tavalla. Viime vuonna hän lahjoitti palkintoshekin SOS-kylään Suomessa. Viimeksi hän lahjoitti 25 000 euroa Merseysiden sairaalan lapsiosastolle.
Suomalaiset saavat olla ylpeitä tällaisesta miehestä.
Kimi Räikkönen ei ole otsikoihin päässyt lahjoittajana. Taitaa olla sveitsiläinen verotus niin rankkaa, ettei ylimääräistä voi antaa kenellekään...
Sami Hyypiä lahjoitti
5
458
Vastaukset
- F1-kuskit
Samanlaisia itserakkaita materialisteja ovat kaikki moottoriurheilijat. Ani harvoin kukaan lahjoittaa mitään ja vauhtia pidetään vapaa-aikanakin.
Ei ihme, että Kimi-poikakin saa jatkuvasti arvostelua osakseen. Pojulta on henkinen kasvu pahasti kesken. - jaa?
F1-kuskit kirjoitti:
Samanlaisia itserakkaita materialisteja ovat kaikki moottoriurheilijat. Ani harvoin kukaan lahjoittaa mitään ja vauhtia pidetään vapaa-aikanakin.
Ei ihme, että Kimi-poikakin saa jatkuvasti arvostelua osakseen. Pojulta on henkinen kasvu pahasti kesken.Kimin 200 000e vastaan Hyypiän 25 000e. Kumpikohan on enemmän? Molempien rahat meni hyväntekeväisyyteen. Jollain vain ne harmaat aivosolut ei liiku.
- paskajätkä
itserakas ruikuttaja,toivottavasti saa kenkää ferrarista niin kuin povataan. Hän on Matti Nykäsen manttelin perijä.
- kimi fani
etteks te tiedä vieläkään että Nykäsen Matti on ihan omaa luokkaansa??? (Hö? Mitäh?)
Saati F1-kuski, ei sinne ihan kaikki pääse.
Ettekö te tajua, mikä on rallikuski?
Ihan outoa haukkua täällä, taitaa mennä monella elämä ohitte.:-/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921949Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781781Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3081584Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1851460Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em921053- 511007
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941