Jalkapalloilija Sami Hyypiä tuntee kansalaisvastuuta kiitettävällä tavalla. Viime vuonna hän lahjoitti palkintoshekin SOS-kylään Suomessa. Viimeksi hän lahjoitti 25 000 euroa Merseysiden sairaalan lapsiosastolle.
Suomalaiset saavat olla ylpeitä tällaisesta miehestä.
Kimi Räikkönen ei ole otsikoihin päässyt lahjoittajana. Taitaa olla sveitsiläinen verotus niin rankkaa, ettei ylimääräistä voi antaa kenellekään...
Sami Hyypiä lahjoitti
5
525
Vastaukset
- F1-kuskit
Samanlaisia itserakkaita materialisteja ovat kaikki moottoriurheilijat. Ani harvoin kukaan lahjoittaa mitään ja vauhtia pidetään vapaa-aikanakin.
Ei ihme, että Kimi-poikakin saa jatkuvasti arvostelua osakseen. Pojulta on henkinen kasvu pahasti kesken. - jaa?
F1-kuskit kirjoitti:
Samanlaisia itserakkaita materialisteja ovat kaikki moottoriurheilijat. Ani harvoin kukaan lahjoittaa mitään ja vauhtia pidetään vapaa-aikanakin.
Ei ihme, että Kimi-poikakin saa jatkuvasti arvostelua osakseen. Pojulta on henkinen kasvu pahasti kesken.Kimin 200 000e vastaan Hyypiän 25 000e. Kumpikohan on enemmän? Molempien rahat meni hyväntekeväisyyteen. Jollain vain ne harmaat aivosolut ei liiku.
- paskajätkä
itserakas ruikuttaja,toivottavasti saa kenkää ferrarista niin kuin povataan. Hän on Matti Nykäsen manttelin perijä.
- kimi fani
etteks te tiedä vieläkään että Nykäsen Matti on ihan omaa luokkaansa??? (Hö? Mitäh?)
Saati F1-kuski, ei sinne ihan kaikki pääse.
Ettekö te tajua, mikä on rallikuski?
Ihan outoa haukkua täällä, taitaa mennä monella elämä ohitte.:-/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169