Jaccaranda/Protaras

tiu//&&

Onko joku ollut, millainen paikka ja hotelli? Onko lähistöllä kauppoja ja ravintoloita paljon? Kiitos etukäteen

3

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elokuussa

      olimme perheen kanssa. Ihan ok. Siivous ei ollut kovinkaan perusteellista, mutta emmepä huoneessa paljon istuskelleet....mukava ja uudehko sisustus huoneissa oli kuitenkin. Lähistöllä oli paljon ravintoloita ja hotelleja, samoin rannalle lyhyt matka, meillä oli merinäköala 4.krs kaksiosta. Allasalue iso ja viihtyisä.
      Kunnon kauppoja Protaraksessa ei näkynyt(minimarketteja vain), kävimme linja-autolla Paralimnissa isommassa marketissa, jossa huomattavasti edullisempaa.Marketin nimeä en muista, mutta googlettamalla varmaan löytyy...
      Paikkana Protaras oli hyvin rauhallinen, pari pääkatua jossa enempi menoa iltaisin. Ayia Napassa sitten enempi menoa. Kannattaa piipahtaa sielläkin jos haluaa hiukan kaupunkitunnelmaa nähdä.
      Pizza hutissa mahtavat pizzat tosi edullisesti. Hotellin oma ruoka kohtuullisen hintaista, mutta ei mitenkään erityisen maukasta ollut meidän mielestämme.

      Rantatietä pitkin(n. 2 km) pääsee kävelemällä fig tree baylle, mikä oli aivan ihastuttava ranta. Protaraksen omatkin rannat kivoja ja lyhyen kävelymatkan päässä hotellista.Ihanan kirkas ja lämmin merivesi oli ainakin elokuussa.
      Hauskaa lomaa!

      • Minea*

        Paralimnistä löytyvän supermarketin nimi on Kokkinos ja siellä säästää pitkän pennin, jos on vaikka vähän pidemmällä lomalla (erityisesti, jos asustelee vaikka Agia Napassa).

        Mukavaa matkaa :)!


      • alkuperäinen...
        Minea* kirjoitti:

        Paralimnistä löytyvän supermarketin nimi on Kokkinos ja siellä säästää pitkän pennin, jos on vaikka vähän pidemmällä lomalla (erityisesti, jos asustelee vaikka Agia Napassa).

        Mukavaa matkaa :)!

        Kiitos vastauksestasi :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      405
      8839
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3238
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1724
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1126
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1058
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1045
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1001
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      975
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      973
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      910
    Aihe