Jos vaihtaa pelkän äänenvaimentimen?
Tarvitseeko ruiskun säädön ?
mXa
52751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ilmeisesti vaihdat avaramman äänenvaimentajan? En tiedä mikä pyörä kyseessä, mutta yleensä pyörä käy laihalla seoksella kun vaihdetaan avarampi putki, joten ruiskun säätö on tehtävä. Onko putkessa/putkissa O2-sensori? Jos on niin, ruisku pyrkii säätämään itse seoksen rikkaammaksi. Kysele maahantuojalta, tai laittele tänne vähän tietoa pyörästä.
on ruiskumallin 600 hornetti. Ilmeneeköhän tämä liian laiha seos nykimisenä?
Mutta,jos käy todella laihalla,saattaa aiheuttaa kalliita vaurioita:venttiilin palaminen ym. Eli,ota yhteyttä ammattilaiseen,meinasin sanoa merkkihuoltoon...=)
Selvä. Kiitokset informaatiosta
Löysinpähän sattumalta vanhan keskustelun jossa kyselin ruiskunsäädättämisestä. Tulihan sitä sitten käytyä tarkastuttamassa säädöt tuolloin(5 vuotta sitten). Seos oli sopiva. Ei tarvinnut säätöjä eli jos vaihdat pelkän änkkärin niin säätö ei ole aina välttämätöntä. Sen jälkeen onkin ollut usiampikin pyörä johon olen putken vaihtanut. En ole käynyt tarkistuttamassa säätöjä. Hyvin on pelannut. Missähän lie tämäkin hornetti nykyään seikkailee :)