Condomo vai Zion

Jimpan Naksu

Kumpi on nykyisin parempi palomuuri?

Condomo vai ZionAlarm?

Ennen käytössä Zion, vaihdon Condomiin, mutta ei tämäkään kyllä vakuuta.

Yleensä puhutaan, että nämä kaksi olisivat kuitenkin parhaat.

4

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paremmuudella

      Molemmat aivan turhia virityksiä hidastamassa ja sotkemassa ainakin Windows Vistaa. Vistan oma palomuuri riittää.

    • puheisiin.

      Miksi edes kysyt moista, kun kumpikaan ei vakuuta?

      • Jimpan Naksu

        Nokun kyllä joku palomuuri kantsii olla ja kylällä ukot puhuvat, notta kyllä ainoot vaihtoehrot on Condomo tai sitten Siionin poikien tekele.

        Vähä nyt testasin tarkemmin kondoomia ja kyllä tämä uusin versio ainakin läpäisi kaikki testi kirkkaasti. Mm. Shieldsup.

        Kyllä kannattaa aina käyttää kondoomia kun meinaa omalla koneella olla yhteyksissä vieraiden koneiden kanssa. Tiedä mitä pöpöjä sieltä muuten tarttuu.


    • paulib

      Minulla on sellainen harvinaisuus kuin Kiinassa tehty Filseclabin palomuuri. Pelaa vallan vietävän hienosti - hankin jopa heidän Twister antiviruksensa, elinikäinen lisenssi 30e.

      Ja kone on puhdas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3847
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3179
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2854
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2722
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2423
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      43
      1941
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1215
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      86
      1171
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1119
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      78
      1109
    Aihe