Kumpi on nykyisin parempi palomuuri?
Condomo vai ZionAlarm?
Ennen käytössä Zion, vaihdon Condomiin, mutta ei tämäkään kyllä vakuuta.
Yleensä puhutaan, että nämä kaksi olisivat kuitenkin parhaat.
Condomo vai Zion
4
364
Vastaukset 4
- paremmuudella
Molemmat aivan turhia virityksiä hidastamassa ja sotkemassa ainakin Windows Vistaa. Vistan oma palomuuri riittää.
- puheisiin.
Miksi edes kysyt moista, kun kumpikaan ei vakuuta?
- Jimpan Naksu
Nokun kyllä joku palomuuri kantsii olla ja kylällä ukot puhuvat, notta kyllä ainoot vaihtoehrot on Condomo tai sitten Siionin poikien tekele.
Vähä nyt testasin tarkemmin kondoomia ja kyllä tämä uusin versio ainakin läpäisi kaikki testi kirkkaasti. Mm. Shieldsup.
Kyllä kannattaa aina käyttää kondoomia kun meinaa omalla koneella olla yhteyksissä vieraiden koneiden kanssa. Tiedä mitä pöpöjä sieltä muuten tarttuu.
- paulib
Minulla on sellainen harvinaisuus kuin Kiinassa tehty Filseclabin palomuuri. Pelaa vallan vietävän hienosti - hankin jopa heidän Twister antiviruksensa, elinikäinen lisenssi 30e.
Ja kone on puhdas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 67778
- 113742
- 37696
- 130657
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40599- 67589
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58483Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142469Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 26465
- 41432
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0405- 66405
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30398Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks58387Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys64384- 29374
- 35373
- 23367
- 32361