Kyllä nyt tekis niin kovasti mieli päästä Pattayalle, ihan ykkös mesta.Sanokaa mitä sanotte. Me ollaan ainakin mieheni kanssa viihdytty siellä älyttömän hyvin. Siellä kun on kaikkea... ei tule tekemisen puutetta ja kaiken kruunaa ihanat thaimaalaiset ihmiset.
Joulukuuhun on vielä pitkä aika mutta onhan mitä odottaa...
Joulukuuhun on vielä pitkä aika mutta onhan mitä odottaa...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ne temppelit, näikö monta norsua, entäs apinoita, ihan aitoja, ei turisteja ? Aitoja paitoa, kelloja, Chag maistui, entäs Singha ? Kumpi parempi, ? Annoitko munkeille ruokaa ja minkälaista, Pattaya on hölmöläisten PARATIISI !
No, joidenkin parejen suhteeseen tollainen huoramesta voi antaa säpinääkin,
minkäs teet. Mutta kyllä maailmaan tosiaankin kohteita mahtuu. Asiallisempiakin,
lähempänä, edullisia ja takuuauringolla.
"pikkuveljelle" pattaya on ykkös mesta :) tokkopa tuo enää muualle lähtiskään :)
Ja etenkin mitä se kutiava pikkuveikkasi siitä pitäisi? Jää pois kokonaan.
Suositellaan.
kyllä olen kannsasi samaa mieltä,pattya on paras mesta thaimaassa,lähden sinne ite nyt syyskuussa ja olla siellä neljä viikkoa..iiiihaaaanaaa.
Nyt on vielä pitkään karmeen korkea kynnys lähteä minnekäänpäin thaikkulaa ja kaikkein vähiten etelään ihan huonojen kokemusten takia. Mutta josku, ehkä, Pohjoiseen... Eihän se ole samanlainen horomesta kuin etelä ?
on Amalian työskentelykatu eli Aleksis Kivenkatu. Siellä vallitsevaan kauppaan toivottavasti viranomaiset puuttuvat.
tuo SAMA sika-Amalia eri otsikoilla
1 Voi, voi
2 Lisäksi seksituristejen kiistatta
3 Jospa jäisi kokonaan
4 Onko pohjois-Thaimaa vielä asiallinen
noihin viesteihin vastaaminen on täysin turhaa, onhan kyse mielenvikaisesta ihmisestä, joka kritisoi kaikkea Thaimaaseen liittyvää ja muuttaa täällä KAIKKI keskustelut Thaimaasta seksistisiksi.
TÄMÄ ON MATKAILUPALSTA
Ensin tiedät amalian, ihastuksesi päivystävän aleksin kivekset-kadulla ,mikä on selkeää seksiturismia eikä kuulu edes palstalle ja sitten viimeiseksi toteat itsekin ihan saman, eli ettet kuulu palstalle.
huipussaan.
11.sta viestistä tuo on täällä jo 5. sika-Amalian viesti (Vastasit sitten taas itsellesi).
Onpa tuolla työttömällä oppimattomalla naisparalla aikaa täällä touhuta sosiaaliviraston piikkiin. Sanoo puhuvansa aina matkailuasiaa, mielenvikainen kun on ei edes näe omaa tekstiään kun kuolaten kirjoittaa.
Olen luomuksesi. Se nainen, joka hylkäsi sinut kelvottomana. Tyrkit minua joka koloon muka amaliana. Jatka vaan samaan tahtiin.
mielenvikaisella sika-Amalialla. Kyllä, tunnen kirjoitustyylisi (tyylittömyytesi) erittäin hyvin. Mielenvikaiset on helppo tunnistaa.
TÄMÄ ON MATKAILUPALSTA EIKÄ MIELENTERVEYSPOTILAILLE TARKOITETTU ANGTINPURKAUSPALSTA
Olen kiertänyt maailmaa yli 40 vuotta ja löytänyt Pattayan jo 80-luvun alussa
ja se on paras paikka maailmassa koska siellä on paljon aktiviteettejä.
Itse jo ikäni ja kuntoni tähden olen mieluummin alla ja hyvin menee eikä rahakaan lopu vielä moneen kymmeneen vuoteen.
Rakkain terveisin suomeen naapurin rouvalle, t:raikka
ettäkö oikein ANGTINPURKAUSPALSTA, olet mielipuoli.