Ollaan menossa viikoksi Gotlandiin lomailemaan ja mukana on pari 9v. muksua. Olisi tosi kiva saada vinkkejä teiltä jotka olette jo käyneet gotlandissa. Kiitos etukäteen! :-)
GOTLAND
10
1144
Vastaukset
- Vinkkejä
Tusen tack Pippi!
Vielä jos jollakin on hyviä vinkkejä niin saa laittaa tänne :-) - Jalgratturi
Vinkkejä kirjoitti:
Tusen tack Pippi!
Vielä jos jollakin on hyviä vinkkejä niin saa laittaa tänne :-)Majoitus on ongelma Gotlannissa. Rahastuksen makua. No jos teltassa haluaa kärvistellä niin sitten,mutta kuka nykyaikana telttailee kun on hotellejakin.
Gotlannissa ne vaan on mielettömän kalliita. Ketjuhotelleja, ketjuruokaa. - vinkkejä
Jalgratturi kirjoitti:
Majoitus on ongelma Gotlannissa. Rahastuksen makua. No jos teltassa haluaa kärvistellä niin sitten,mutta kuka nykyaikana telttailee kun on hotellejakin.
Gotlannissa ne vaan on mielettömän kalliita. Ketjuhotelleja, ketjuruokaa.Lapset sitä haluaa, heille se on elämys ja aikuisille asenne kysymys :-) maailmassa on pahempia asioita.
- järjetön Ruotsi
Jalgratturi kirjoitti:
Majoitus on ongelma Gotlannissa. Rahastuksen makua. No jos teltassa haluaa kärvistellä niin sitten,mutta kuka nykyaikana telttailee kun on hotellejakin.
Gotlannissa ne vaan on mielettömän kalliita. Ketjuhotelleja, ketjuruokaa.Lägenhetenistä siis asunnosta pyydetiin 200 euroa vrk. Ikivanhassa hometalossa!!!
- P Töpöhäntä
Onks teillä jo majoitus ym. tiedossa? Kun Gotlannissa on paljon muutakin katsottavaa kuin Visby. Ja mihin aikaan kesästä olette menossa? Heinäkuussa Visby on tupaten täynnä porukkaa.
Kneippbyn siitä kiva että lapset pääsee pulikoimaan sydämensä halusta! Aikamoinen turistirysä kyllä.
Oma suosikkipaikkani on ehdottomasti Fårö. Autolla kannattaisi huristella ja katsella paikkoja. Kaunis saari!!!- vinkkejä
Majoitus on jo varattu. Heinäkuussa ollaan viikon Gotlandissa.
Kiitos vinkeistä!
- 07/2005
Saaren idyllisyyden kokee parhaiten pyörän selästä. Koko viikkoa ei tarvitse pyöräillä, vaan päivä vuokrapyörälläkin tuo jo ihan uudenlaista tuntua paikkoihin. Me kiersimme aikanaan fillareilla Visbystä Lummelundagrottanin kautta Fårön saarelle. Sinne olimme varanneet vain yhden yön teltassa ja harmitti kun aikaa ei ollut enempää. Fårön etelerannalla lahden poukamassa on hienolla paikalla leirintäalue, jossa viihtyisi aurinkoisella kelillä pidempäänkin.
Fåröstä jatkoimme Gotlannin itärantaa pitkin saaren puoliväliin tienoille ja sieltä saaren poikki takaisin Visbyhyn. Itärannikollakin oli mukavia pienempiä idyllisiä yöpymispaikkoja.
Parhaiten saaresta jäivä mieleen aurinko, hiekkarannat, unikot sekä leppoisa lomatunnelma. Kneippbykin oli mukava aikuisillekin, mutta yrittäkäähän pysähtyä hetkeksi ihan vain nauttimaan ilmapiiristä.- Vinkkejä
Kiitos sinulle vinkistä! :-)
- tiedoksi.
Mielettömän kallis. Ruotsalaiset hinnoittelevat palvelunsa ylimaallisen kalliiksi. Luulen ilmeisesti itsestään aivan liikoja.
Lasten kannalta paljon parempi paikka on esim. Saarenmaa Virossa. Hinta-laatu-suhde asiallinen.
Gotlannissa epäasiallinen. Molemmissa paikoissa käynyt.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3922163Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh631333Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371208
- 881153
- 981020
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133944- 48890
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60770