suominaisissa vikaa??

koskapa

Miehiä parjataan thaimaanmatkoista ja yleensä kaikesta mahdollisesta. Niin eipä kai ole muuta vaihtoehtoa kuin lähteä sinne aasiaan jossa kunnioitetaan ihmisiä ja hymyilläänkkin joskus, mitä suomeesa ei osata vaan ihmetellään ja kysytään:miksi hymyilet jne..
Taitaapa olla suomi-naisissa jotain puutteita tai vikoja jos ne thaikut vaikka kiinnostaakin enemmän ja heissä on enemmän sexyä. paikan päällä nyt todenneena voin näin sanoa. Siellä myös osataan pukeutua,..johtuukohan siitä että ovat hoikia ja naisellisia.
nytpä teille naisille jääkin paljon parannettavaa, kuten esim. se että monisssa muissa kulttuureissa naiset arvostavat miehiä, mutta peräpohjolassa naiset haluavat ottaa kaiken vallan ja MIEHISTYÄ... tosi sexyy

9

978

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pa joo,..,.

      kaikki suomalaiset naiset ovat huonosti pukeutuvia, vallanhaluisia mököttäjiä jotka eivät osaa edes pukeutua naisellisesti.
      Thaimaan naisväestö taasen on naisellista ja iki-hoikkaa, eivätkä he koskaan vanhene.
      Legendahan kertoo heidän eteerisesti, kuin saippuakuplat konsanaan seksikkäästi hymyillen katoavan mikä-mikä-maahan viimeistään kolmikymppisinä.....

    • Vaaleaverikkkkö

      No mene sinne Aasiaan, tuskin me "huonostipukeutuvat ja epähoikat" suominaiset siinä paljon menetetään.

      Mutta ei tosiaan tarvitse tänne tulla yleistämään sitä että KAIKKI suominaiset ovat juuri niinkuin väitit. Luuletkos että kaikki suomimiehet ovat sitten jotain kovaa huutoa? Minusta se on yksilöstä kiinni, ei kansallisuudesta.

      .Ja totta kai monien suomalaisten miesten mielestä aasialaiset pukeutuvat tosi seksysti - niin paljon paljastavammin pukeutuvat ja syy on se että siellä usein lämpimämpi kuin täällä, ei heidän siellä tarvitse kulkea missään toppatakeissa. Pitäisikö meidän liikkua minihameissa ja topeissa ympärivuoden, talvellakin, että varmasti mielytettäis kaikkia.. Eipäs me mitään mahdeta että kärsitään usein talvella pakkasista täällä pohjolassa.. mutta onneksi kesällä voi rennosti pukeutua. En vaan ymmärrä mikä toi sun yleistys on, juuri katselin kuinka paljon hyvinpukeutuvia ja hoikkia suomalaisia naisellisia naisia ja tyttöjä kaupungilla oli.

      Siinä olet oikeassa, ettei Suomessa usein tuntemattomat toisilleen hymyile - sekä miehet että naiset. Kyllä itsekin tykkään etelässä käydä kun siellä miehet ovat yleensä kohteliaampia ja hymyilevät toisin kuin suomimiehet ja kun palaa Suomeen niin tuntuu että kaikki vastaantulijat ovat pelkkiä hapannaamoja. En silti ala arvostelemaan oman maan miehiä mitenkään huonommiksi, se on vain se kulttuuriero. Itse tykkäisin hymyillä tuntemattomillekkin ihmisille, ei aina vain ole uskallusta koska täällähän pidettäisi silloin ihan friikkinä.

      Ja eiköhän täälläkin naiset osaa arvostaa miehiä, eivät ehkä niin näyttävästi ja samalla tavalla kuin aasialaiset.

      No mutta toivotan sulle hyvää tulevaisuutta täydellisten aasianaisten kanssa, toivottavasti sun ei tarvitse kauan meitä kamalia suominaisia katsella! :)

      • lehmä että

        Luet rivien välistä..mitä sattuu, sanoinko KAIKKI, JA TÄYDELLISIÄ, sorry en löytänyt mutta sun tekstistä kylläkin. Jos tarkoitan yleensä niin niin on ja VOI VOI, kun suomin.yleensä jää kakkoseksi. Et tosin menetä minussa kuin ehkä"hymyn", uskallan olla oma itseni ja hymyillä kaikille. silti ei tarkota että ollaan heti iskemässä kaikkea liikkuvaa, kuten etelänmaalaiset tekevät. Sit suomessakin on kesä kuten nyt mutta se pukeutuminen on ihan eri sorttia siellä. joten aina ei olla toppatakki päällä. Hei saa ajatella ihan oikeesti...


    • suomimiehet

      Suomenmaassa. Sairaat miehet Suomenmaassa suomityttö hoitaa....

      • joka pojan unelma

        Ahkera suomineito hankkii koulusivistyksen, käy ansiotyössä ja hoitaa siinä sivussa lapset ja kodin! On pohjolan kasvatti, pysyy niin lumikolan kuin autonrattikin hyppysissä, pärjää niin hiihdossa kuin laskettelussakin!

        Jos suomipoika haikailee varvastossumaahan siliteltäväksi, kestää senkin, ja menestyy yksinhuoltajana aivan hyvin!

        Aikuistason vuorovaikutusta tarjoaa ihanainen, viehkeä Suomineito, tosin vaatimuksena on kuitenkin, että myös mies pystyy muuhunkin kuin rötköttämään sängynpäällä paijattavana!!


    • liian pitkällä

      Suomalaiset naiset notkuvat kadulla aamuneljään kaljapullo kourassa ja sätkä huulessa. Kiroilevat kuin raksamiehet ja ahmivat roskaruokaa, ylipainoa vähintään 5kg vyötäröllä.

      Eipä juuri muualla maailmassa (onneksi) moista vielä näe.

    • Miss-85

      kyllä elävät, pukeutuvat ja käyttäytyät niin kuin itse haluavat, EI vain miestä varten. Sorry jos en ole mielestäsi sexy, mutta mulle riittää kun pukeudun niin kuin haluan ja olen niin itsenäinen ja "vallanhaluinen" kuin haluan.
      Jos sulle ei kelpaa älykäs ja fiksu suominainen, niin mene vaan sinne Thaimaahan tai vaikkapa Venäjälle. Vaikka jäisin vanhaksipiiaksi niin silti en ala pukeutumaan sexysti (mitä se sitten tarkoittaakaan) ja käyttäytymään miehiä nuoleskelevasti ja alistuvasti. Enkä hymyile jos ei hymyilytä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      167
      2733
    2. 84
      1187
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      238
      1034
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      878
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      642
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      598
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      95
      530
    Aihe