Katsojaluvut pysyy pohjassa!

Gaudio

Olin katsomassa sitä surullisenkuuluisaa Honka-MyPa-matsia Finskillä. Matsi oli sitä vanhaa kunnon invafutista, ilma oli kylmä ja hinta lipusta oli 20 euroa!!!

Missä tahansa muualla halutaan ensin väkeä katsomoihin tarjoamalla halvat liput, hyvät matsit ja myydään yleisö mainostajille. Suomessa vedetään hinnat pilviin ja ihmetellään, miksei kukaan tule katsomaan matseja.

Eilenkin oli kuulemma vaan 700 ihmistä katsomossa. Ei noilla hinnoilla kuulkaa sen enempää saakaan ja jää vielä ne mainostulotkin saamati!

4

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eeesss

      Taso on niin naurettavan huono, ettei voisi vähempää kiinnostaa. Kaikki maailmantähtien maneerit on kyllä apinoitu: maaleja tuuletetaan repimällä paita päältä, liutaan polvillaan pitkin nurmikkoa takakenossa kädet nyrkissä kohti taivasta samalla huutaen kurkku suorana. Neideimmät huolehtivat siitä, että hulmuavassa tukassa kiva hikipanta jne.. Mutta kun se maali syntyy hirveän härdellin jälkeen kolmella pompulla ja kärkkärillä, niin viitsiikö tuon takia vaivautua paikalle? En minä ainakaan.

    • Wacko-Jacko

      Mielelläni kävisin katsomassa veikkausliigaa, varsinkin nyt kun Litmanenkin saattaa pelata parissa pelissä/kausi, mutta lipun hinnat ajavat kyllä nämä ajatukset äkkiä pois.
      Viidellä eurolla jos pääsisi katsomaan pelejä, niin varmasti olisi 2000-3000 katsojaa vähän huonommallakin säällä pelejä katsomassa. Tietysti seurat ajattelevat lyhytkantoisesti ja vain tämän päivän rahan saantia, jolloin kannattaa ottaa 20 euroa niilltä seitsemältäsadalta katsojalta joiden taskut ovat tarpeeksi syvät moisiin ryöstöhintoihin, tai sitten he ovat niin fanaattisia futiksesta ettei 20 euroa ole heidän mielestään liikaa vaikkausliigan pelistä.

      • kymijoki

        Mypan peleihin pääsee 12€ ja veikkauskortilla kympillä. Tuntuu kyllä vähän hurjilta 20€ lipunhinnat. Ei varmaan peleistä pääse tulemaan "koko perheen harrastusta".


      • TPS - jee jee
        kymijoki kirjoitti:

        Mypan peleihin pääsee 12€ ja veikkauskortilla kympillä. Tuntuu kyllä vähän hurjilta 20€ lipunhinnat. Ei varmaan peleistä pääse tulemaan "koko perheen harrastusta".

        Turussa Tepsin peleissä numeroimaton lippu, jolla myös pääsee istumaan 5 euroa, Olympiakatsomo 8 euroa ja pääkatsomo 10 euroa.
        Ei mielestäni lainkaan paha - lisäksi lapset ilmaiseksi maksavan vanhemman kanssa joten eiköhän tuo kannusta koko perhettä peliä katsomaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7493
    2. 90
      5275
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      82
      4956
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      135
      4333
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3100
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2739
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2722
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      55
      2312
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2289
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1890
    Aihe