Kaikki yöllä lorvineet kusipääteinit heti kuulusteluun

että eräät pulloapinat pääsevät maksamaan pitkän pitkän aikaa...

http://yle.fi/uutiset/alueelliset_uutiset/keski-suomi/2009/05/jyvaskylan_rekkapalo_ehka_tuhotyo_761583.html
3275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuottavat paremmin vakuutusrahoina kuin seisovina. Joku vain käärii rahaa. Ei sen kummempaa teinipolitiikkaa.

Äänestä

Mistäpä sen tietää, vaikka kulttuurinrikastuttaminen Pariisin, Kööpenhaminan, Tukholman tai Malmön tapaan olisi kyseessä tässäkin tapauksessa.

Äänestä
  • Kalliit autot seisoo tyhjänpanttina ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näyttää siltä kirjoitti:

että eräät pulloapinat pääsevät maksamaan pitkän pitkän aikaa...

http://yle.fi/uutiset/alueelliset_uutiset/keski-suomi/2009/05/jyvaskylan_rekkapalo_ehka_tuhotyo_761583.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu