varnan kadut.

sekasinko

moi kaikille.sellasta kyseleisin et onko varna minkälainen kaupunki liikkua.tarkemmin onko sokkeli kaupunki vai selkee paikka jonne ei ns:eksy helposti???

7

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hartsa

      Varnassa on helppo likkua, asemakaava on selkeä. Turistialueiden ja Varnan keskustan kirjakaupoista saa karttoja. Osta kartta se helpottaa suunnistamista.

      Kadetraali on tärkeä maamerkki. Albenan ja GS:n bussien päättäri on sen lähellä.
      Kadetraalilta rantaan Meripuistoon johtaa kävelykatujen verkosto (Preslav, Knyaz Boris I ja Slivnitsa). Niiden varrella on paljon kauppoja ja ravintoloita.

      Kadetraalilta toiseen suuntaan (pois päin mereltä) lähtee hyviä ostoskatuja, kuten: Dr. Piskuliev (iso tori on sen varrella), Vladislav Varnetsik (linja-autoasema ja Varna Mall ovat sen loppupäässä) ja Maria Louisa. Kaikilla niillä on paljon pieniä liikkeitä ja pari vähän isonpaakin.

      • popopopopopo

        hei kiitos.näin teen...


      • sdffdsa

        Se on kaTeDraali. Ei kaDeTraali.


    • kartta
      • peku88

        hei kiitti kaikille laitoitte ihan huippu linkkejä ym:kiitos jos viel eksyn niin sit kaikki ei ole todelakkaan kotona.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      89
      5095
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      51
      4012
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      23
      2073
    4. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1775
    5. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1717
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1414
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      26
      1185
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1006
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      971
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      960
    Aihe