No joo..
Lopetin e-pillereiden syönnin 13.5. menkat oli loppunut 11.5. olin siis (typerä kun olen) ottanut kolme pilleriä. No joo mulla alkoi veristä vuotoa 15.5. illalla.. olimme harrastaneet seksiä silloin ihan loppuun asti kuten myös seuraavana päivänä. menkat tms. loppui taas sit 17.5. Mulla on ollut ihmeen etova olo.. Varsinkin ko olen syönnyt.. EI mikään kamala olo mutta etova. Aamuisin ei jaksais herätä..Sit nyt mulla oikeaa alavatsaa silleen vihloo. EN sit tie oisko menkka kipui. Periaattees ei pitäs mutta... Osaako kukaan sanoa mitä tämä vois olla...
Lopetin e-pillereiden syönnin 13.5. menkat oli loppunut 11.5. olin siis (typerä kun olen) ottanut kolme pilleriä. No joo mulla alkoi veristä vuotoa 15.5. illalla.. olimme harrastaneet seksiä silloin ihan loppuun asti kuten myös seuraavana päivänä. menkat tms. loppui taas sit 17.5. Mulla on ollut ihmeen etova olo.. Varsinkin ko olen syönnyt.. EI mikään kamala olo mutta etova. Aamuisin ei jaksais herätä..Sit nyt mulla oikeaa alavatsaa silleen vihloo. EN sit tie oisko menkka kipui. Periaattees ei pitäs mutta... Osaako kukaan sanoa mitä tämä vois olla...
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis lopetit pillerit kokonaan syötyäsi liuskasta 3 pilleriä? Ja sen jälkeen alkoi uusi tyhjennysvuoto ja muut oireet?
Kuulostaa ihan normaalilta. Ei kai se mikään ihme ole, että tulee oireita kun syö ensin pillereitä "miten sattuu" ja sitten lopettaa ne, jolloin oma hormonitoiminta yrittää käynnistyä. Sitten siihen suojaamattomat yhdynnät päälle. Voi olla hormoneista johtuvaa, voi olla raskaudesta. Varmuudeksihan ei voi mitään tietää.
Siihen voit kuitenkin varautua, että elimistö on pitkään ihan sekaisin pillereiden lopettamisen jälkeen ellet nyt sitten raskautunut jo.
Niin siis olin syönyt pillereit monta vuotta ja tyhmyydes otin ne kolme siit uudesta liuskasta.. :( Ja raskaus on tervetullut!!