Jätin n. kuukausi sitten pillerit pois ja nyt odotellaan kuumeisesti millonka tärppäisi. Onko mahdollista tulla raskaaksi jos luomumenkkoja ei ole tullut? Vauvakuume on kova :)
Raskaus
haaveessa
6241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onnea yritykseen. Itsellänikin kova yritys päällä. Yritystä vasta toinen kuukausi mutta pidetään lippu korkealla.
Pidetään lippu korkealla. Tänään tein huvikseni testin ja siinä näkyi toinen äärettömän haalea viiva. Mitähän pitäisi ajatella? :)
muutaman päivän päästä uudelleen! Haamuviivalta kuulostas.. Muutaman päivän päästä ku teet nii voi olla jo vahvempikin viiva..
Tänä aamuna tein uuden/toisen testin ja tummempaa viivaahan se näytti :) Tämä on aivan uskomatonta, ihanaa. Neuvolaan soitto varmaan edessä ensi viikolla.
se vaaleanhaalea viiva, ja sitten se muuttui tummaksi parin päivän päästä kun testasin, eli se haalea viiva tiesi raskautta. Kun EN ole ollut raskaana, ei ole tullut myöskään haaleata viivaa.
Voi sua onnellista! Oon lievästi sanottuna pikkasen kateellinen.. :P Onnea raskauteen ja nauti nyt oikein kunnolla :)