Lueskelin tämän palstan juttuja. Osa tarinoista on hauskoja, osa ei. Mutta varmasti jokaisen jutunkertojan mielestä omassa tarinassa on edes jotain hauskaa tai hätkähdyttävää, eihän niitä muuten tänne laitettaisi. Itsekkin ajattelin ensin laittaa poikamme letkautuksia tänne jakoon. Muutin mieleni. Tällaisten ihmisten kanssa, jotka näihin ovat vastanneet, en halua jakaa yhtään asiaa omasta elämästäni. Kovin surullista luettavaa nimittäin ovat monet vastaukset. Vittuilua, ilkeilyä, ivaa, tuomitsemista, arvostelua....Harva tarina saa positiivista palautetta. Olemmeko me ihmiset todella näin kusipäitä? Että pakko saada sanoa joku ilkeys, jos vähänkin toisen tarinassa joku asia särähtää. Sitä ei voi antaa olla, eikö? Jos joku juttu on ok, sitä ei ilmeisesti ole sitten tarpeen kommentoida? Kuinka moni teistä pikkukriitikoista olisi valmis sanomaan sanottavanne kasvotusten? Olen itse ottanut keskusteluissa sen linjan, etten sano täällä mitään sellaista, mitä en voisi toiselle ihmiselle sanoa omilla kasvoillani. Silloin pysytään edes jonkinlaisella tasolla. Minulle on hyödytöntä tähän vastata: en tule tänne enää.
luin juttuja
miksi?
1
707
Vastaukset
- täti78
Samaa minä eilen luin, ihan pisti vihaksi. Esim. kuka menee arvostelemaan jos vanhemmat käyvät pienten lastensa kanssa saunassa. Kyllä minä ainakin käyn tyttö 8 ja poika 7 vuotiaita.
Hitto tuollaset ihmiset saisivat mennä peilin eteen, pysyisivät perhana omalla pihallaan ja pitäisivät naamansa kii.
Huom sauna juttuun kommentoinut ihminen toivottavasti muistat kirjoituksesi kun saat omia lapsia. kato vain ettet saa pedofiilin leimaa jos kylvetät 2 kk vanhaa lastasi. Idiootti!!"!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654