Viimeinen Ehtoollinen

Taiteilija XX

Mistä ja miten varataan aika kun halua mennä kattoo sitä taideteosta, Vika ehtoollinen. Neuvoja -Kiitos :)

5

1081

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ****
      • ei tiedä

        Oliko tämä taideteos nähtävillä vain ennakkovarauksella vai pääseekö jonottamalla liput myös? Kiitos vastauksesta.


      • kokemusta onn
        ei tiedä kirjoitti:

        Oliko tämä taideteos nähtävillä vain ennakkovarauksella vai pääseekö jonottamalla liput myös? Kiitos vastauksesta.

        eli ei päästy!


      • pitää varata
        kokemusta onn kirjoitti:

        eli ei päästy!

        Periaatteessa webbisivujen kautta pitäisi onnistua, mutta liput on loppuunmyyty pitkäksi ajaksi eteenpäin. Kukahan ne on ostanut? Kaikenmaailman lipputoimistot niitä kuitenkin välittävät "pientä" palvelumaksua vastaan. Kannattaa harkita suostuuko maksamaan tuplahinnan (siis luokkaa 16e). Toinen vaihtoehto on ostaa freskoa kuvaava postikortti ja ihailla sitä!

        Me pyydettiin jo pari viikkoa etukäteen hotellin conciergeä tilaamaan tiketit eikä siinä ollut mitään ongelmaa (paitsi em hinta).

        Lievästi hauska tapaus: Odotellesamme omaa vierailuaikaamme tuli lipunmyyntitiskille lauma suomalaisia blondi pissiksiä, jotka olivat hämmästyneitä ettei heitä päästettykään sisälle. Niskoja nakellen lähtivät pois eivätkä viitsineet edes kuunnella vanhemman miespuolisen lipunmyyjän neuvoja millä keinolla vierailu olisi voinut järjestyä. Tarjolla on nimittäin kaupunkikiertoajeluja, joihin visiitti kuuluu. Hinnasta ei havaintoa.


    • visiitti

      web sivut

      http://www.cenacolovinciano.org/sito/home.html

      on siellä on line booking, mutta en tiedä toimiiko se. Soittamalla ainakin saa varattua liput, odotusajat voivat olla pitkiä, kannattaa olla ajoissa liikenteessä. Jos hyvä säkä käy, voi paikanpäältä saada peruutuspaikan, mutta turistisesongin aikana aika epätodennäköistä. Matkatoimistoissa voi myös olla tietty määrä paikkoja varattuna, mutta visiitti voi tulla kalliiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      102
      4823
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3242
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2979
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1737
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      107
      1332
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1049
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      108
      1020
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      42
      1012
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      981
    Aihe