Viimeinen Ehtoollinen

Taiteilija XX

Mistä ja miten varataan aika kun halua mennä kattoo sitä taideteosta, Vika ehtoollinen. Neuvoja -Kiitos :)

5

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ****
      • ei tiedä

        Oliko tämä taideteos nähtävillä vain ennakkovarauksella vai pääseekö jonottamalla liput myös? Kiitos vastauksesta.


      • kokemusta onn
        ei tiedä kirjoitti:

        Oliko tämä taideteos nähtävillä vain ennakkovarauksella vai pääseekö jonottamalla liput myös? Kiitos vastauksesta.

        eli ei päästy!


      • pitää varata
        kokemusta onn kirjoitti:

        eli ei päästy!

        Periaatteessa webbisivujen kautta pitäisi onnistua, mutta liput on loppuunmyyty pitkäksi ajaksi eteenpäin. Kukahan ne on ostanut? Kaikenmaailman lipputoimistot niitä kuitenkin välittävät "pientä" palvelumaksua vastaan. Kannattaa harkita suostuuko maksamaan tuplahinnan (siis luokkaa 16e). Toinen vaihtoehto on ostaa freskoa kuvaava postikortti ja ihailla sitä!

        Me pyydettiin jo pari viikkoa etukäteen hotellin conciergeä tilaamaan tiketit eikä siinä ollut mitään ongelmaa (paitsi em hinta).

        Lievästi hauska tapaus: Odotellesamme omaa vierailuaikaamme tuli lipunmyyntitiskille lauma suomalaisia blondi pissiksiä, jotka olivat hämmästyneitä ettei heitä päästettykään sisälle. Niskoja nakellen lähtivät pois eivätkä viitsineet edes kuunnella vanhemman miespuolisen lipunmyyjän neuvoja millä keinolla vierailu olisi voinut järjestyä. Tarjolla on nimittäin kaupunkikiertoajeluja, joihin visiitti kuuluu. Hinnasta ei havaintoa.


    • visiitti

      web sivut

      http://www.cenacolovinciano.org/sito/home.html

      on siellä on line booking, mutta en tiedä toimiiko se. Soittamalla ainakin saa varattua liput, odotusajat voivat olla pitkiä, kannattaa olla ajoissa liikenteessä. Jos hyvä säkä käy, voi paikanpäältä saada peruutuspaikan, mutta turistisesongin aikana aika epätodennäköistä. Matkatoimistoissa voi myös olla tietty määrä paikkoja varattuna, mutta visiitti voi tulla kalliiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      184
      10576
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      57
      2883
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2618
    4. 88
      2490
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2192
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      257
      2046
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1260
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      902
    Aihe