mikä vika?!

ostin tossa vasta aprilia rx:n.Se käynnistyy ihan normaalisti ja menee 1 vaihteella hyvin, mutta kun laitan 2 vaihteen ääni alkaa rätisemään ja 4 vaihteella se ei jaksa enään vääntää. mikä voisi olla vikana?
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinulla on liian pieni kaasutin. Osta 24mm. Aprilia on paska.

Äänestä
  • Aina näitä idiootteja löytyy. Laitat kuvauksen vaikka aprilian,gileran,peugeotin,derbi,jammun,mbk:n viasta ni aina joku sanoo '**** on ihan PASKA!!!!!1'.

    Äänestä

ja muuten vie ihmeessä takuu huoltoon. älä itte ala sörkkimään sitä tai takuu lähtee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelia kirjoitti:

ostin tossa vasta aprilia rx:n.Se käynnistyy ihan normaalisti ja menee 1 vaihteella hyvin, mutta kun laitan 2 vaihteen ääni alkaa rätisemään ja 4 vaihteella se ei jaksa enään vääntää. mikä voisi olla vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu