6.6 Makkaranpaisto- ja kalastus- miitti Vuosaaressa (n.300m aurinkolahden venesatamasta
eteenpäin kts. kartta linkki) klo:16.00. Grillikatoksessa pitkät pöydät, tarjoilut omasta pussista eli
tuo itse ruokasi ja juomasi. Tarjolla hyvää seuraa ja mukavaa yhdessä oloa. Pelaillaan ulkopelejä, kalastellaan ja talvi turkinkin pääsee heittämään halutessaan. Tervetuloa kaikki tutut ja tuntemattomatkin mukaan !
Tarvittaessa miitti puhelin numero toimii sinä iltana sitä tarvitseva kannattaa kysellä sitä suoraan miittimailin kautta.
http://www.webbisivu.com/ 40Miitti.aspx?pageid=165267
Kun tulet metrolla vuosaareen ja hyppäät n.90 bussiin se tulee melko lähelle Solvikinkatu ja Uutelantien risteyksessä poistut kävelet Uutelan tietä eteenpäin ja ohitat kahvion .Asfalttitien päässä huvimaja josta lähdet kävelemään luontoreitille ja n.300 m olet grillikatoksella.
Bussi aikataulu
http://aikataulut.ytv.fi/linjat/fi/h90.html
6.6 Makkaranpaistoa Vuosaaressa
Miitti40Hki
2
1280
Vastaukset
- sarpatti
...sitä ilmaantus pitkäst aikaa miittiin, jos sais kyyin jostaa vaiks...
- Miitti40Hki
http://www.sivut24.fi/images/149873.png
tässä linkki jossa ilmenee kartta ja grillipaikka on merkitty karttaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1013786Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe543131- 793057
- 192915
- 282754
- 522472
- 192217
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans52145- 602138
- 591996