Hyvää päivää. Tää on miehille kysymys. Mitä mieltä ootta naisista? Tuleeko niistä kaajeita jos ne hameet muuttuu? Teistäkö se johtuu, että me ei uskalleta laittaa toisenlaisia hameita. Teidän kunniako menee? Vai mikä tämä on. En jaksa mitään varsinkaan kesällä,kuin vaan olla varjossa.Aloitin samasta asiasta uuden, kun haluan tietää mitä mieltä KAALO on? Saa naisetkin kirjoittaa, mutta miehen sanoman mielipiteen. Yksikin mies uhkasi pieksää siskonsa, jos ottaa 10kg:n taakan päältään.Jos tämä kulttuuri on vasta sen 30-40 vuoden ikäinen, eihän se ole mikään kulttuuri silloin vielä.Ulkomaan romanit ovat paljon, paljon fiksumpaa sakkia.
Miehet,sanokaa...
Mercedes-Benz 250
6209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
useinkin todella kauniita. He kun pukeutuisivat tyylikkäisiin jakkupukuihin, kevyisiin hameisiin, leikkaisivat ja kampauttaisivat hiuksensa sekä kevyesti vielä meikkaisivat. Tietenkin koulut pitää käydä huolella. Varmaan työelämä aukeaisi ja kysyntää riittäisi monille aloille, toisin kun nyt kun perinteet velvoittaa. Romani miehillä ei ole mitään toivoa he ovat suorastaan jo kansallispiirteiltään RUMIA
Että,nykyiset hameet ei ole tätäpäivää enään mutta on hienoo että on yhtenäinen asuste mutta sen pitäisi olla sellainen mikä on mukava pitää,romanikulttuurin ajatuksissa pitäen muuttakaa hameen tyyli, mun mielestä asia on näin.
Yks esimerkki tulee mieleen,oliko nyt Venäjältä,naisilla oli värikkäät asusteet mun mielestä siinä oli jotain perinnekästä tyyliä
Olen samaa mieltä että Venäjällä ja monissa muissakin maissa missä kaaleet pukeutuu värikkäisiin salsahameisiin on paljon hienomman näköstä kuin nää suomalaiset painavat isot samettihameet.
Siinä on jotenkin jotain aitoa mustalais meininkiä. Sellaseen kun pääsee nää Suomenkin rommaanit niin sit on kaunista katottavaa meno tuolla kylillä :))
Minä pidän kanssa naisilla enemmän sellaisista venäläis-/espanjalaistyylisistä värikkäistä (salsa?)hameista. Hyvinvoinnin muokkaama nykyhamemalli ei ole tästä maailmasta. Rsigaan on tässä oikeassa.
Luulin että autosta asijata kun luki mercedes..mutta oliki hameesta, taas. No ei mitään vastataan sitten. Minun puolesta voitte muuttaa kevyemmän. Eihän miehilläkään mitään puntteja ole painoina, eikä sitä hameen nostajaa pönkäksi kutsuttu. Ihan siistejä daameja olisi ilo katsella. Olkoon se hame vaikka valkonen, kunhan se peittää sääret.Minun puolestani tehkää miten tahotte.
Jyrkkä ei on mun miehen ja suvun mielipie. Naista ei kuulema kehtaa mihikää viijä eikä sukulaisille näyttää. nii et se siitä. ei onnistu tällä vuosisadalla.