Arvosana

Insinööri S

Jos opinnäytetyön ohjaaja sanoo, ettei halua antaa opinnäytetyöstä kenellekkään ykköstä ja lupailee työstä vähintään kakkosen ja opinnäytetyön arvosanaksi tulee kuitenkin ykkönen, niin ketä tästä arvosanasta saa silloin "kiittää", tiimipalaverin päättäjiäkö?

3

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan omaa

      itseäsi. Kakkosenkin työ on aivan surkea räpellys. Ykkösen saadakseen on täytynyt kuunnella työn ohjaajaa kuulosuojaimet päässä ja auringonpimennyslasit silmillä. Muuten olisi huuliltakin pystynyt lukemaan sen verran, että olisi saanut kakkosen.

      • dewdw

        Työn ohjauksesta ei olisi ollut tietoakaan, voisi ehkä opettajaakin syyttää, mutta muuten peiliin tosiaan voisi katsoa! Riippuu myös työn määrästä ja mahdollisista ohjeiden noudattamatta jättämisistä.


    • fsfaeeewf

      Olen kuullut, että opinnäytetyön ohjaaja olisi sopinut opiskelijan kanssa, että opinnäytetyön arvosanaksi olisi tullut nelonen, mutta lopullinen arvosana olisi kuitenkin ollut kakkonen. En osaa sanoa syytä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe