Harrastus tämäkin

Espoolaislapsilla

Espoossa joillakin lapsilla on harrastuksena kierrellä soittelemassa tuntemattomien ihmisten ovikelloja ja sännätä sitten karkuun. Kehottaisin vanhempia varoittamaan tästä jännittävästä harrastuksesta lapsia, sillä koskaan ei voi tietää mikä kuumakalle oven avaa, varsinkin, jos hän on useamman kerran tullut turhaan juoksutetuksi ovelle.
Jotain muuta kivaa vois lapsille kehitellä näin loma-aikaan.

3

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riccadonna

      saavat ainaskin vähän liikuntaa

    • jiimänni

      Kyllä lapset on tuota tehneet iät ja ajat.voin sanoa että olen itsekin tehnyt sitä lapsena ja ikkunoihin heitetty käpyjä ja pakoon.Joka paikassa tuota on ei yksin jonkun tänne kirjoittelevan ovella.Olen 39v ja mun poika tekee sitä.6v ja olen sanonut että on väärin mutta en komenna kun se loppuu muutaman kukauden sisällä.Noita niuvan niemestä karanneita sitten kirjoittaa tänne että apua kun poika pimpottaa ovikelloa.Just joo tollasille täytis tehdä kuten ennen vanhaan ja saunan taka lopetettavaksi,antaa lasten olla lapsia.

      • avohoitopotilaita

        juuri siksi, kun varsinkin kesäaikaan avohoitopotilaita kotiutetaan aika varhain, niin lapsia kannattaa varoittaa, vai oletko itse aina nurkan takana mukana varmistamassa, ettei lapsellesi käy kuinkaan sitten.
        Minäkin olen ringittänyt koko rapun läpi lapsena monet kerrat, mutta silloin oltiin rennonpia kuin nykyisin. En luottaisi tuntemattomiin tuossa mielessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      281
      11173
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7000
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5673
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5068
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4251
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3899
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3514
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3462
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      2995
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      78
      2924
    Aihe