Käytössä Norton Antivirus 2002 ja Norton Firewall 2002. Update ei toimi XP:n kanssa. Herjaa corruptoituneesta päivitysfilestä. Onko joku muu kokenut samaa. Win2k kanssa toimii ok. Vielä aiemmin tällä viikolla update toimi myös XP kanssa.
Norton update ei toimi
XP kanssa
10707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei päivittänyt sitä viimeistä virustietokantaa 27.02.2004. Tähän saakka toiminut. Voi olla ,että siellä toisessa päässä jotain ongelmia ?
No päivitin 'käsin' ne tiedot sieltä Symantecin sivuilta ja nyt on kaikki ok.
Täytyy katsoa tuleeko seuraavalla kerralla samanlainen ilmoitus vai onko tilanne korjattu.
Ensi viikolla se nähdään.
Sain itsekin käsin päivitettyä mutta kun kokeilen update toimintoa herjaa corruptoituneesta filestä. Oletko kokeillut antaako saman vian.
enään mitään .Ilmoittaa ,että uusia päivityksiä ei löytynyt ja kaikki komponentit ovat ajan tasalla :)
Minulla toimii Win2k kanssa mutta ei XP kanssa. Asensin juuri XP:n uudestaan eikä toimi update vieläkään. Täytyy olla Symantecin päässä jotain vikaa XP osalta.
Joo, tänään aiemmin ei päivitykset tulleet oikein.
Nyt kokeilin manuaalisesti LiveUpdatea ja toimi OK.
Mulla toimii update win2k kanssa mutta ei XP kanssa.
Mulla on XP ja äsken kokeilin ja ei pelaa.
http://service1.symantec.com/SUPPORT/sharedtech.nsf/docid/2002071915240913?OpenDocument&src=_mi
XP minullakin on. Aiemmin päivällä tosiaan tökki.
Samanlainen tilanne taisi olla viime viikonloppunakin; ilmoitti että päivityksiä olisi tarjolla, mutta lataus ei onnistunut.
Taitaa olla viikonloppuna ruuhkaa palvelimille :)
Kummallista jos riippuu windows-versiosta ?
Kokeilin uudestaan,nyt toimii ainaki mulla.
Live update cannot read the list of new updates.
Tämmösen vika otsikon antaa.