Mulla siis ihan uus matrixi ja oon jo käyny kahesti ihan turhaan tankilla kun mittari vilkkuu tankin olevan tyhjä onko teillä ollu samanlaista ongelmaa vai onko mun mittaristo joku "maanantaikappale"
Keeway Matrix bensamittari???
100 kilometriä takana
2688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
valitettavasti Kiinalainen työnjälki näkyy. Ota liittimet varovast auki ja 'kiristä' pihdeillä varovasti puristaen - näin saat liittimestä taas tiukan. Itsellä sama ongelma tosin poistui vasta kun vaihdoin anturille tulevan johdon.
purat senverran mopoa, että saat polttoaine anturin keinuvivun tankista pois. Katsot että se menee oikeassa asennossa paikalleen puolillaan olevaan tankkiin, jos ei näytä puoltatankkia, niin väännät metallista vipua jonka päässä on koho ,kunnes näyttää oikein, tosin takuuaikana tämä kannattaisi teetättää korjaamolla