Onko elokuussa Rovaniemeltä kiinnostus tulla Budapestiin?
Tilanne: olemassa noin 30 perhettä Budapestissä ja sen ympäristössä.
He ottivat yhteyttä minuun seuraavalla:
he matkustaisivat adventti aikana (marraskuun loppu tai joulukuun alku) katsomaan Lapin ja Joulupukin. Matkatoimistojen kautta tämä matka on vain unelma.
Lennot kun on niin monta ihmistä on, saadaan varmasti joko Malevilta tai Finnairilta ns charterilla Budapest-Rovaniemi-Budapest.
Jos unkarilaisperheet antavat 3 yötä 4 päivä majoitusta suomalaisperheille ja ohjelmakin - löytyykö vastaanotto Rovaniemeltä?
Ehdotus: 20 elokuuta, joka on Unkarissa pyhäpäivä, illalla ilotulitus. Siis esim 19-22.8 aikana matka Unkariin. Budjetti on siis vain lennot järjestämään ja ostamaan.
Melkein jokainen unkarilaisperhe asuu omakotitalossa, sukukielemme toimii, niin myös englanti ja saksaa. Lapset täällä ovat 3-14 vuotiaat, tavallaan 1-2 lasta on unkarilasiperheessä.
Niin kuin minä teen täällä Unkarissa Suomi-Unkari asioissa kaikenlaista, ja olen oppaana ja tulkkina, he tulivat minulta kysymään. Kun netti on täynnä tietoja voidaan kokeilla onneamme. Tietysti voitte kysyä esim Budapestin Suomen Suurlähetystöltä kuka minä olen. Minun kotisivuni on www.opas.hu
Vinkit ja mielipiteet tänne palstalle pls
Konkreettisesti: [email protected]
perheloma Budapest/Rovaniemi
opasmonika
2
411
Vastaukset
- tää ole
mainontaa???????????
kun tässä ei ole bisnistä kyseessä ei ole mainoskaan vain etsin ratkaisua
jos kerrottu lomaprojekti onnistuu - etuja on molemmilla osapuolilla, ja iloja myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974337
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h444284- 1424178
- 1462904
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa282292- 1582174
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue202088- 401749
- 731350
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To261165