Apua!!

en saa

subeja toimimaan, olen yrittänyt melkein joka ohjelmalla millä pystyy katsomaan leffoja. Mikä neuvoksi? kiitos asiallisista vastauksista.

4

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saada asiallinen kysymys, jossa kerrot kunnolla tiedot käyttöjärjestelmästä, leffatiedostoista, subeista ja ohjelmista, jotta joku voi yrittää vastata.

      Kysymyksesi on samaa luokkaa kuin jos sanoisit lääkärille puhelimessa että olen vähän kipeä, mikähän mahtaa vaivata?

      Jos nyt arvaan, niin subit eivät ehkä ole oikean nimiset jotta ohjelma osaa yhdistää ne leffaan.

    • sfvasg

      subin fps:n ja framen pitää olla sama kuin leffan.

    • jorgenstein

      subiongelmia, no onko vobsub asennettu? Tai ffdshow:sta laitettu subtitlesiin täppä? Tai jos katsot vlc:llä niin pitää laittaa tekstitys päälle jos ei muuten näy ja subtitleasetuksetkin saattaa olla päin pahkaa. Yleensä auttaa vielä se että sub on nimetty täysin samoin kuin se videotiedosto.

      Olet ilmeisestikin windowskäyttäjä niin noi ohjeet pätee, vlc:n osalta myös linuxissa.
      Ja ens kerralla kun kysyt jotain niin yritä edes vaikuttaa älykkäältä ja otsikoida ongelman mukaan eikä tuota vitun typerää Apua!! -otsikkoa. Oliko tarpeeksi asiallinen vastaus, häh?

    • subit samaan kansioon elokuvan kanssa ja samat nimet. tietenkin jätät sen . sub tekstitiedoston loppuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9658
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      167
      5422
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      155
      5055
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      62
      4721
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      182
      2204
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2145
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      299
      1766
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1488
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      15
      1135
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1083
    Aihe