Vuoden vaihteessa loppuu, kukakohan tulee tilalle?
----------> http://www.esaimaa.fi/Online/2009/06/02/Puhakankadun Euromarket lopetetaan vuoden lopussa/200917180093/4
----------> http://www.esaimaa.fi/Online/2009/06/02/Puhakankadun Euromarket lopetetaan vuoden lopussa/200917180093/4
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vuoden vaihteeseen mennessä ja sen ylikin mentäessä loppuu moni liike.
,,,taludellinen tila vaan on sellainen...
Tulijoita ei enää kohta ole liiemmälti.
Tullaan näkemään paljon vuokrattavia tyhjiä tiloja ! ! !
Se on fakta.
rakentaa palloon uuden s-marketin syksyllä... Heikot tippuu elon tiellä, jätkä sen kun porskuttaa!
Joskus erehtynyt siellä käymään. Huonot valikoimat, suppeat lajitelmat ja helvetin tyly ja leipiintynyt henkilökunta. Kyllä Citymarket, Prisma ja se vanha berioska-Euromarket valovuosien päässä kirkaasti asiakasystävällisyydessä.
Paskan pitääkin tippua.
..kiitos! Joten Kiitos sinulle!!!!
Puhakankadulla sentää yleensä saa tarvitsemansa,toisin ku Kaakkoiskaaren Euromarketis.Siel on ain hyllyt tyhjänä,kahvi on parempaa puuhaa ku pitää huolta et hyllyis on tavaraa.Pari kertaa jätin palautettaki sinne,ei auta,eivät taida osata lukea.Harvoin löysin sitä mitä tarvitsin.Kassallakin tyly palvelu ku jotai kysy.Puhakankadun Euromarketis jääny vaa kerra tarvitsemani ostos saamatta.Miul on nimittäin bonus kortti,mut pitänee vaihtaa se toisee.Mielummi käyn just Cittaris tai Prismas,ku siel huonommas Euromarketis mis tylypalvelu ja koskaan ei saa sitä mitä tarvii.
Euromarketit ovat jäänne 70-luvun Centrumeista - noista punapääoman pömpööseistä linnakkeista. Muistattehan myös Suomen Työväen Säästöpankin, Kansa -vakuutusyhtiön, Cumulus-hotellit yms. Niin ohjattiin vasemmistorahvaan rahat yhteen keskusjohtoiseen koriin, joka sitten laukesi.
Nyt leikitään "markkinataloutta" vanhoilla raunioilla euromarketteineen ja SAK:n suosiollisella tuella.
Katsokaapas hyvät SAK:laiset rahaposaanne, löytyykö sieltä seuraavat kortit: ykkösbonuskortti, Sampo-pankin pankkikortti, SAK:n jäsenkortti. Jos löytyy, niin voitte taas todeta, että työsuosuojeluvaltuutettujen ja pääluottamusmiesten avustama vasemmistoklikki on taas huijannut teitä "joukkovoiman" nimissä haukkaamaan palan suurta paskaansa.
Olen kyllä kuullut sellaista huhua, että Sampo-pankin omistaa tanskalainen Danskebank.
TYÖTÄ LEIPÄÄ, RIEMU REIKÄÄ, SAK
KOMMUNISTIEN VIIMEINEN PYSÄKKI LOPETTAA TOIMINTANSA
Anttila taitaa tulla tilalle!
Nähdä. Tuskin siihen anttilakaan tulee, kun prisman kanssa ei voi voittaa kilpailussa. Autoliike, tai muu vastaava erikoisliike voisi tulla kysymykseen. Vaihtoehtona on että prisma laajentaisi myymäläänsä ja yhdistäisi kiinteistöt toisiinsa. Siinä sitä kokoa olisi.
eikös valkonen laita siihen kuntosalin!!! varmaan muuten jääneen tyhjäksi kyseinen liiketila...
Eipä tarvitse mennä ku Kouvolaan niin sielähän nuo on Prisma ja Citymarketti ihan rintarinnan... nooh ei ehkä ihan yhtä lähekkäin mutta silti.