todistus

eli,olin päättäjäispäivänä koulusta pois,enkä siten saanut todistusta.mahtaakohan tulla postissa kotiin?
3185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin että mitä todistusta et saanut? Oletko jo valmistunut vai et? Jos nimimerkistäsi päätellen olet tokaluokalla ja koulutus on kolmivuotinen, niin ei meillä ainakaan tokaria saanut kuin valmistumiskeväänä. Jos taas olet jo valmistunut, niin kai ne sen sulle laittaa vaikka kirjekyyhkyn mukana.

Äänestä
  • kakkoselta pääsin,kaverit sai torkan.olen pirkanmaalta

    Äänestä

  • amiksen kakkosluokkalain kirjoitti:

    kakkoselta pääsin,kaverit sai torkan.olen pirkanmaalta

    ykkösluokalta torkka,tai opintosuoritusote(jossa arviointi normisti numeroilla)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amiksen kakkosluokkalain kirjoitti:

eli,olin päättäjäispäivänä koulusta pois,enkä siten saanut todistusta.mahtaakohan tulla postissa kotiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu