Kun korot on niin alhaalla, niin on lähes sama, pistääkö ne määräaikaistilille, vai pitääkö käyttötilillä.
Mitä muita paikkoja olisi, johon nuo rahat voisi laittaa? Jokin semmoinen, jossa on maltillinen riski, mutta edes hieman parempi tuotto kuin nyt määräaikaistilillä? Kaikkea ei viitsi sentään mihinkään riskikohteisiin laittaa ;)
Mitä kautta esim. yritysten velkakirjoja saa hankittua? Olen kokeen vuoksi avannut nordnetille tilin ja ostellut joitakin osakkeita, mutta saako tuon kautta jostain noita ostettua? En ainakaan ole löytänyt.
mihin rahat
voi että kun tietäisi
3
730
Vastaukset
- jo monta vuotta
- onpinyt
sijoittaminen.euro on valuuttana pakkodevalmoimis jamassa.talletukset pelottaa,ehkä kiinteään omaisuuteen kannattas.talo,sijoitusasunto.?
mitä muut mieltä? - jäljellä
onpinyt kirjoitti:
sijoittaminen.euro on valuuttana pakkodevalmoimis jamassa.talletukset pelottaa,ehkä kiinteään omaisuuteen kannattas.talo,sijoitusasunto.?
mitä muut mieltä?Vanha viisaus : sijoita maahan. Sen valmistus on jo lopetettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2593151Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy772590Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har281745Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701655Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1841593Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j171270Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.621161- 661133
- 951043
- 24909