600ft jellyfish crop circle found in Oxfordshire field
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5427512/600ft-jellyfish-crop-circle-found-in-Oxfordshire-field.html
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5427512/600ft-jellyfish-crop-circle-found-in-Oxfordshire-field.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
uudemmat kuviot tässä http://www.cropcircleconnector.com/2009/june2009.html
ja tässä pohdintaa mitä tuo jellyfish kuvio saattaisi symboloida: http://www.cropcircleconnector.com/2009/waylandsmithy/comments.html
Aivan mieletöntä! Kuusisataajalkainen hyytelökala!
Mutta eiks nää kuuluis ennemmin taidepalstalle. Mitä näillä on ufojen kans tekemistä?
Mutta eiks nää kuuluis ennemmin taidepalstalle. Mitä näillä on ufojen kans tekemistä?
Luuletko todella ihmisen tekemiksi.
olen kerran taidepalstalle näistä kirjoitaanut, eikä sielä ketään kiinnostanut. joten ei nää taida kuulua millekään palstalle.
Kaikenlaista mystistä on kautta maailman sivun löytynyt ja niitä hämmästelty.
Monelle olen kertonut mieleiseni ratkaisun. Kuten ne pyöreät kivet ja pyrämidit ympäri telluksen. Mutta viljakuvioista en ole saanut selvää.
En myöskään usko pitkiä kanavointeja niiden synnystä ja tarkoituksesta. Sillä kanavoija kompastuu omaan näppäryyteensä.
Mikä tekee ne kuviot monimutkaisemmiksi vuosi vuodelta- Alussa ne oli helpon yksinkertaisia.
Nyt on Meduusasn ? kuvaa ja vaikka mitä.
Jos avaruus ystävät on ne taiteillu. Miksi eivät kirjoita selitystä viereen. Vaihtoehtoisesti pelkää tekstiä jonnekin jonka joku laittaa sitten levitykseen.
kun kohtena on useat valtiot, niin luusisi vastauksen olevan helppo, vaan ei.
Odotan lopullista kuvaa heiltä.
Martin Keitel apua.
Odotan yllätystä viljapeltokuvien kohdalla. Jospa vaikka selkeytyisivät.
Kuka kehveli kiusaa aina vain monimutkaisemmiksi muuttuneilla kuvilla.
Kun kukaan ei niitä pysty tulkitsemaan.
Johan nuo alkaa selkiintyä. Kaikki taiteilijat eivät tee abstraktia taidetta.