Arabian Nooa WWF..

Omistan Arabian Nooa WWF mukin, jossa on kuva pandakarhuista, joku lumikko ja Pekka Paikkarin nimmari. Ostin mukin joskus kymmenisen vuotta sitten. Onko kenelläkään mitään tietoa kyseisestä mukista, kuten mukien valmistusmäärä, arvo tai muuta?

Kuva samanlaisesta mukista:

http://www.fuku-ya.jp/SHOP/AR-TN9-06A.html
2928
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä on myös kolme noita NOOA mukeja. yksi on juuri edellä mainittu muki, toisessa on joku napakettu ja pingiviini, kolmannessa hylje ja kotka ja se on ainut värillinen näistä. Kaikki on mielestäni todella upeita ja hienon näköisiä. Itsekin olen miettinyt myös mukien lisätietoa, olisi kiva saada tietää. Joskus salkkareissa tämä mukisarja vilahti muistaakseni Jukan ja Maaritin (?) taloudessa. Silloin satuimme kiinnittämään tähän huomiota.
Veikkaan, ettei NOOA sarjaa ole kovin paljon valmistettu, kun googlesta tuli ainoana haku tuloksena tämä.
Arvosta ei mitään tietoa, ei kai kovin paljon ole kysyntää, kun missään ei puhuta näistä. Mutta ei ole kyllä tarjontaakaan!

Äänestä
  • Näitä Paikkarin WWF-mukeja on myyty ja ostettu viime vuosien aikana 20-35 euroa / kpl.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..muki kirjoitti:

Omistan Arabian Nooa WWF mukin, jossa on kuva pandakarhuista, joku lumikko ja Pekka Paikkarin nimmari. Ostin mukin joskus kymmenisen vuotta sitten. Onko kenelläkään mitään tietoa kyseisestä mukista, kuten mukien valmistusmäärä, arvo tai muuta?

Kuva samanlaisesta mukista:

http://www.fuku-ya.jp/SHOP/AR-TN9-06A.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu