Hei! Koira nuolee melkein koko ajan takapäätä.. Mikähän siellä mahtaa kutittaa ?
Annettiin matolääke niin sen jälkeen oksensi monta kertaa, pitääköhän antaa uudestaan jotta matolääke vaikuttais?
Ystävällisiä vastauksia odotellen :)
Bichonin
3
358
Vastaukset
- myös bichonin omistaja
lämpimästi kehottaisin ottamaan ainakin puhelimitse yhteyttä omaan eläinlääkäriin, jotta saat asiantuntevaa ohjausta tilanteeseen.
Peräpäätä yleensä saatta kutittaa esim. madot tai anaalirauhanen, jos ei ole tyhjentynyt/tyhjennetty tai vaikkapa jos onnekkaasti näin kesäaikaan on koira istunut polttaraisen päälle eli siis vaihtoehtoisia syitä voi olla useampia.
Jos koira oksentaa lisää ja erityisesti jos oksennus on yhtään veristä kannattaa pikaisesti ottaa yhteyttä eläinlääkäriin. - ainakin
bichoni nuolee itseään ennen juoksuja. Onko sinulla narttu vai uros? Jos perä suunnilleen punoittaa ota yhteys lääkäriin. Madotuksessa noudata kunkin lääkkeen omia ohjeita.
- bichoni
nuolee itseään ennen juoksuja ja juoksujen aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482543
- 1801808
- 691633
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91261- 80988
- 94975
- 71965
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884- 66882