Jyskin palvelu

Olen kiinnostunut ihmisten mielipiteistä jyskin palvelusta!
Oletteko saaneet hyvää palvelua?
Joutuuko jonottamaan kauan?
Millaiset ovat toimitusajat?
Ovatko kaupan tilat siistit?
Minulla on itellä tästä vahva mielipide, mutta kuulen mielellään muiden mielipiteet eka!
6709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Harvinaisen kummallinen kokoelma kuusi täysin kommunikaatioon kykenemätöntä myyjää.
Halleluja, ainakin onni että pääsin sieltä pois, etten ihan oikeasti hakenut sinne töihin.
Kukaan ei välttämättä puhunut kenellekkään ennenkuin vuoro vaihtui, työasiat jotenkin, ei muuta.
Tietyt tyypit seisoivat aina kassalla, toiset raatoivat ja kantoivat kamoja kassalle tai takahuoneen laiturin kautta ostajan autoon esim. kesäkalusteita.

Jos jotain kysyin en välttämättä saanut vastausta, esimerkiksi saatettiin heittää jokin ohjekirjanen syliin, ja sitten nenä pystyssä lähdettiin pois.

Täällä kunnat ja kaupungit-osiossa käytiin aikoinaan värikäs keskustelu kaupunkimme Jyskistä ja sen olemattomasta palveluasenteesta.

Kaikista hupaisimpaa oli se kun sen myymälän esimies kävi esitelmöimässä joissain tilaisuuksissa asiakaspalvelun tärkeydestä.

Äänestä

itse kävin joku päivä paikallisessa jyskissä. tervehdin kassalla olijaa tullessani maksamaan ostoksia, myyjä ei vastannut tervehdykseeni. puheskelin mukavia samalla kun myyjä rekisteröi ostoksia koneelle, ei vastausta. maksoin ja samalla kun näpyttelin pin-koodiani niin myyjä viskoi (siis ei käsitellyt kauniisti) ostokseni pussiin. sanoin kiitos ja hei, mutta en saanut vastausta. uskomattoman huonoa palvelua. itse olen asiakaspalvelussa töissä, ja en ikinä voisi palvella noin huonosti asiakasta!

Äänestä

on saanut erittäin hyvää palvelua otsikossa mainitsemassa jyskissä. olen ostanut paljon huonekaluja ja tekstiilituotteita jyskistä ja aina saanut hyvää asiakaspalvelua. en tiedä johtuuko se siitä että rovaniemellä ei arvosteta jyskiä (väitetään että halvalla ei saa hyvää) mutta jonottamaan en ole ikinä joutunut. sohvan ostaessani odotin kaksi viikkoa mutta se kerrottiin jo osto tilanteessa (piti tilata tehtaalta) muut tuotteet saanut heti mukaan. tilat ovat siistit ja tavarat helposti saatavilla.

Äänestä
  • Jos joutuu ostamaan jotain jyskistä käyttämällä yrityksen asiakastiliä, niin säätämisen määrä on aivan tajuton. Ensiksi pitää hankkia firman suurimmalta pomolta sen allekirjoittama ostolappu. Lappu jyskin tädille. Täti tarkistaa henkkarit. Sitten täti soittaa firman suurimmalle pomolle, että onhan tässä nyt kaikki kunnossa. Sitten armoton säätö kassakoneen kanssa ja lopuksi kaksi kappaletta allekirjoituksia.

    Semmoinen viivakoodilla varustettu asiakaskortti voisi olla enemmän nykypäivää. Ei menisi kassalla puolta päivää noiden lappujen kanssa.

    Äänestä

  • MaJunior kirjoitti:

    Jos joutuu ostamaan jotain jyskistä käyttämällä yrityksen asiakastiliä, niin säätämisen määrä on aivan tajuton. Ensiksi pitää hankkia firman suurimmalta pomolta sen allekirjoittama ostolappu. Lappu jyskin tädille. Täti tarkistaa henkkarit. Sitten täti soittaa firman suurimmalle pomolle, että onhan tässä nyt kaikki kunnossa. Sitten armoton säätö kassakoneen kanssa ja lopuksi kaksi kappaletta allekirjoituksia.

    Semmoinen viivakoodilla varustettu asiakaskortti voisi olla enemmän nykypäivää. Ei menisi kassalla puolta päivää noiden lappujen kanssa.

    olen kuullut myös sellaista että joku on hakenut firman laskulle tavaraa vaikka on saanut juuri edellispäivänä potkut,eli siinä tapauksessa ostolupa olis pelastanut firman hirveältä laskulta.Ja jos itse olisit uusi työntekijä, niin varmasti olisit tarkkana laskulle myynnin kanssa...ainahan sitä jotain valitettavaa täytyy keksiä, kun kaikki pitäis tapahtua niin sairaan nopeesti, onhan meillä hulluilla niin kiire tässä maailmassa :)

    Äänestä

  • olen saanut positiivisen kuvan rovaniemen jyskistä.Siellä yleensä hymyillen palvellaan ja myyjät heittää aina jotain läppää keskenään.Tuntuu olevan ihan hyvä työilmapiiri....Ja onhan siellä halpaa ja ihan hyvääkin tavaraa, itsellä runkosängyt ja vuodevaatteet sekä verhoja sieltä, ikean kanssa samoilla linjoilla tavaran laadun ja hinnan suhteen, tosin jyskistä saa henkilökohtaisempaa palvelua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minäpä kirjoitti:

Olen kiinnostunut ihmisten mielipiteistä jyskin palvelusta!
Oletteko saaneet hyvää palvelua?
Joutuuko jonottamaan kauan?
Millaiset ovat toimitusajat?
Ovatko kaupan tilat siistit?
Minulla on itellä tästä vahva mielipide, mutta kuulen mielellään muiden mielipiteet eka!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu