Olemme ehkä hankimassa Espanjanvesikoiran ja haluaisimme kuulla kokemuksia kyseisestä rodusta ja sen luonteesta koiran omistajilta. Kaikkea mahdollista voi kertoa rodusta.
Espanjanvesikoira
dgashfdhd
1
406
Vastaukset
- yksi omistaja
Hei jos olet hankkimassa perroa niin kannattaa ottaa eri kasvattajiin yhteyttä ja kysellä reippaasti kaikkea maan ja taivaan väliltä.Moni varmaan päästää sinut kotiin tutustumaan koiriinsa.Monessa kunnassa jo järjestetään vesikoira tapaamisia joten sinne vaan mukaan.Ilmoituksia näät vesikoira foorumilta ja mahdollisesti jopa oman paikkakunnan lehdistä, järjestöpalstoilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek236850Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.284328- 343176
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1793047- 101998
- 821754
- 1501634
- 1471632
- 121568
- 221510