emma jule dream

yhdistelmät

Moi. Ostin emma jule dream merkkiset yhdistelmävaunut. Niissä on koppa jonka saa muutettua rattaiksi, mutta erillistä koppa ja ratasosaa ei ole vaan kaikki on yhdessä. Mietityttää vähän, että miten kopassa voi vasta syntynyttä vauvaa pitää kun kopan pohjalle jää valjaat roikkumaan ja mitään patjaa/koppaa/ pehmustetta siihen ei ole. En huomannut tätä liikkeessä kysyä että miten nämä on tarkoitettu käytettäväksi vaunuina. Aika hankalat on kyllä vaunuina pitää kun vaunujen pohjalle ei ole edes mitään patjaa. Harmittaa aivan suunnattomasti koska muuten ovat kyllä tosi kätevät ja ketterät vaunut!
Jos jollakin kokemusta näistä vaunuista niin voitko valaista minua vähän ja kertoa miten näitä vaunuja voi käyttää vastasyntyneellä. kiitos!!

ps. tässä vielä linkki josta näkee vaunut
http://www.lastetarbed.ee/index.php?page=110&action=show_product_details&product_id=263&group_id=28

4

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neljän äiti

      Minä ostin nuorimmaiselle samanlaiset ja olen kärrännyt niillä vastasyntyneestä nyt 4kk saakka. Tykkään :)
      Laitoin pohjalle makuupussin ja siirsin valjaita vähän reunoille. Hyvin on toiminut vastasyntyneelläkin. Ovat tosi kivat vaunut!

    • sinnalii

      Siis siinä ei ollut erillistä "kanto"koppaa?? Sain tutultani juuri kyseiset vaunut ja niissä oli erillinen kantokoppa (vanerillinen pohja,joten vyöt eivät paina silloin lapsen selkää)Sen ottamalla pois saa sit talvella siitä kätevän lämpöpussin.
      Sitä myydään vissiin tosiaan erillisenä osana.

    • dreamer5

      Heissan juu sinun ei tarvi muuta kun hankkia se kantokoppa niin ongelma ratkaistu :) kysy ihmeessä liikkeestä vielä että kuuluuko se valmiiksi vaunuihin vai tarviiko hankkia se erikseen kun tosiaan kaikkiin vaunuihin ei aina kuulu lisä varusteita. Tsemppiä ja onnea pikkuisesta :) ♥ ♥

      • '''''''''''''''''''

        Olipa ajankohtainen neuvo.Lapsihan menee kohta kouluun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      120
      3706
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2423
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2068
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1011
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      929
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      871
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      835
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      830
    9. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      95
      740
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      42
      734
    Aihe