Kesäloma

Paavo Kolmonen

Huomenna ajattelin lähteä kesälomareissulle. Ensin viivyn kesämokillä pari viikkoa. Sitten kiertelen muutaman päivän ympäri Suomea katsoen erilaisia nähtävyyksiä. Sitten palaan kesämökille. Mukaan otan tietysti viime viikolla ostetun huippumodernin läppärin, jossa Windows 7 rc, sekä Elisan nettitikun. Tietenkin jos satun alueelle jossa on wlan-hotspotteja niin tietenkin voin käyttää niitä. Linux ei tunnista nettitikkuja ja mokkuloita eikä myöskään wlan-kortteja. Kirjoittattavatko Linux-käyttäjät tänne Windows-koneella. Hah hah. Linux-käyttäjät ei ehdi viettää lomaa kun pitää säädellä ja käännellä kerneliä.

5

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suoltamassa

      täyttä paskaa.

    • vaan unohda

      ottaa mukaan f-securea ja kunnollista palomuuria.... ai niin mutta niissähän on linux.
      Voi, voi, eipä oo m$-puudelilla helppoa. Ei voi googlettaakaan kun sielläkin jyllää linuxit.

      Ai nih, ne mokkulat ja nettitikut. Mikäs vika mun ubuntussa on kun toimii ongelmitta? ja miniläppärin xubuntukin tunnisti ne suoraan.... perskutan linux hipit on unohtanu sössiä tonkin homman. Toista se on M$:lla, siellä osataan kämmätä ja kämmäilläänkin sitten kunnolla. Koko rahan edestä syölletään sontaa kuluttajan syliin.

      • Paavo Kolmonen

        vaan Bingaan.


      • tiesin tuon
        Paavo Kolmonen kirjoitti:

        vaan Bingaan.

        selain sanoo ping ja pelikonsoli poks.

        Sattuvat nimet osaavat M$:ssa valita.


    • vaan kiva kun w2k kanssa D-Linkin WLAN PCMCIA kortti toimii ajureilla niin hyvin, että EI EDES löydä koko korttia... Tosin Lennyllä kun törkkää kiinni, niin toimii niin heikosti et alkaa kyseleen et mihin verkkoo liitytään... Siis täysin ala-arvoista toimintaa tuollanen kyseleminen! ;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      85
      3408
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2837
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2356
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2308
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2251
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2226
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2103
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2057
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1954
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      112
      1914
    Aihe