Helena Petäistön opaskirja "Cocon kanssa aamiaisella" antaa lukuisia hyviä ruokailuvinkkejä Pariisin kävijöille. Useiden pikkuravintoloidenkin yhteydessä hän suosittaa pöydän varaamista, koska suosituimmat paikat saattavat olla iltaisin tupaten täynnä.
Pitäisikö ravintola varata yleensä päiviä vai tunteja ennen? Tuleeko siellä käydä paikan päällä? Puhelimessa kun ei tekisi mieli alkaa sönkkäämään, kun ei ranska onnistu.
Ravintolat ja varaus
Pian Pariisissa
1
374
Vastaukset
- Pariisin matkaaja
Syön usein paikoissa, joihin ei tarvita varausta ;) Kun törmään kivan näköiseen ravintolaan, johon juuri ei silloin mahdu, niin yleensä pöydän saa varattua seuraavaksi illaksi.
Hoidan varauksen aikaisemmin vain viimeiseksi illaksi, jolloin on tapana syödä hieman hienommin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077773
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1126036- 835187
- 1394546
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113230- 633014
- 582948
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102454- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562066