Juu, idea olis tällainen. Jos me kaikki, jotka ollaan ikäänkuin pilattu nimimerkkimme, jatkuvilla pottuiluilla ja suunsoitolla, vaihtaisimme nimimerkkimme täysin uuteen, niin voisimme aloittaa keskustelun ikäänkuin puhtaalta pöydältä, vanhat kaunat jäis unholaan, jne. Itse vaihdan tänäpäivänä. Vanhaa nimimerkkiäni ette tule enää näkemään, mutta muutaman päivän päästä tänne ilmestyy iloksenne uusi ystävällinen keskustelija. Hyvää jatkoa ja kuulemiin siihen asti:-)))
Uusi startti
palstalle
6109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onpahan tädeillä jotain tekemistä,kuka olet?:)))
http://www.youtube.com/watch?v=4F_X38h2BqE&feature=related
ei hymyhuulilla ( :))) ) kovinkaan pitkälle pötkitä!!!
Mulla on tämä nicki jatkossakin...ei se miksikään muutu, eikä mun mielipiteet liioin.
Mikäs se sun vanha nickis sitte on, kun puskista tuollaista heität???
sanoa. Sillä en halua, että minut tunnistetaan palattuani.
Idea on todella hyvä. Joskus ihmiset kimpaantuvat ja sitten se anteeksianto, saatikka anteeksipyyntö voi olla kiven takana, vaikkakin toinen poski pitäisi kääntää, niin on inhimillistä se unohtaa. Vaihtamalla nimimerkkiä voitaisiin todellakin alkaa alusta ja ihmiset, jotka tänään toisiaan paheksuvat ehkä löytäisivät toisensa uudelleen. Koska kyllähän meillä kaikilla on enemmän yhteistä, kuin sellaista joka meidät eroittaa. Meillä on yhteinen kiinnostus koiraharrastukseen ja eläinten hyvinvoinnin vaalimen on meille kaikille kunnia-asia. Siis kokeilemisenarvoinen esitys kertakaikkiaan. Olen joskus murheellisena seurannut eräitäkin keskusteluja ja muutos olisi paikallaan. Herran haltuun.
unta näe,tiedät varsin hyvin ketkä täällä kirjoittelee useamman nikin alla,niinkuin täällä ei olisi tarpeeksi riitaa jo muutenkin.