Mulla ois silleen ihan omana ajatuksena pukeutua,jos näistä helvetin zembaloista..öö..siis häistä jotain tulee. Niin,tosiaan,ajattelin pukeutua. No,se ei ehkä ole uutinen,hehe,oon tällänen aika huumoripitoinen. Se puku ois nimittäin sellasta pinkeetä nahkaa, tois munan..öö...eikun mun melko kookkaan varustukse...eikun linjakkaan vartalon silleen esille. Olkatoppaukset on kyllä melko huijaukset,kun on vähän jäänyt nuo hartiat kehittymättä. Mulla on sellanen Danny-syndrooma,että on t-paidassakin toppaukset. Eikä tuleva vaimo ole hokannut onneksi mitään ja on tietty sänkyyn mennessä jo niin kuumana meikästä,ettei niitä enää sumeilta silmiltään hokaa,siis niitä hartioita..mitä ei ole.Mutta nyt asiaan. Siis vaimohan repesi tuosta nahkapukuasiasta ja vaatii,että joku helvetin teryleenipukuhan se olla pitää. Ei jumankekka. Pitääkö tässä nyt sanoa hasta la vista ja perua kaik puheet häistä. Kun alunperinkin se vaan tuli pienessä pierussa hönkästyä siinä kaunareita katellessa.....ja akka siinä heti innostu. Onko tässä nyt järkeä jatkaa valmisteluja,kun tälläset pikku asiat jo tökkii heti kärkeen? Mitäs sanotte?
nahkapuku häihin?
Teuvvo
1
361
Vastaukset
- Varoittaja
Älkää menkö naimisiin missään nimessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761715
- 108977
- 87834
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19663- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439