Menkat aika tiheään

Onko normaalia jos menkkojen väli (alkamispäivästä seuraavien alkuun) on vain 18 päivää?
2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan se hiukan tiheä, kun yleensä normaali on 21-35 vuorokautta.

Jos tuo oli satunnaisesti noin, niin ei haittaa, mutta jos sulla on yleensä noin, niin voisihan sitä kysyä asiantuntijalta.

Äänestä

ainakin mulle.kierto mul 19 päivää,vuotoa 9 päivää,eli 10 rätitöntä päivää ja taas sama rumba,eikö ole ihanaa olla nainen???????!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omituista kirjoitti:

Onko normaalia jos menkkojen väli (alkamispäivästä seuraavien alkuun) on vain 18 päivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu