Työkärin kauttako???

Työkkärin kauttako saa työharjoittelupaikkoja vai mitenkäs ootte....???
2544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Työkkärin kautta kyllä niin,mutta työpaikoissa osa myös työharjoittelua.En ole kokeillut työpaikan kautta hakemuksessa.En tiedä enempää vielä.

Äänestä

Sieltäpä juuri. Työkkärissä on valmiita paikkoja, mutta yhtä hyvin voit ottaa itse yhteyttä kiinnostaviin työpaikkoihin ja kysyä, ottavatko he työharjoittelijaa. Heillehän se ei maksa mitään, jos tarkoitat harjoittelua esimerkiksi työmarkkinatuella. Sitten vain haet työkkäristä sopimuspaperit ja täyttelet ne ja toimitte ohjeiden mukaan.

Joidenkin kaupunkien työkkäreiden sivuilta näkee vapaita harjoittelupaikkoja. Ne löytyvät osoitteesta www.mol.fi/KAUPUNKISI eli vaikkapa www.mol.fi/vaasa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fhgfgf kirjoitti:

Työkkärin kauttako saa työharjoittelupaikkoja vai mitenkäs ootte....???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu