Jäsenistölle

Seuratkaa Tienauksen erittäin salaista -palstaa, jonne ilmoituksen tehneet myyrät eivät pääse! Asiat alkavat loksahtelemaan paikoilleen hyvinkin pian.

Kun juttu on selvä, niin on Hannun tehtävä päättää saavatko paskahousuluopiot senttiäkään.
3253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oikeudenkäynnin jälkeen sadasta tuhanteen capitalaista voi joutua istumaan linnaan, joten heillä ei ole pääsyä sivustoille. Jääkö Capitan uudelleen avaaminen niiden jäsenten kontolle, jotka olivat huijattuja ja menettivät siinä rahaa? Siis, ne jäset jotka tekivät rikosilmoituksen avaavat capitan uudestaan...? Jep... älä unta nää.

Äänestä

Jos WinCapita olisi sitä, mitä siihen sekaantuneet esittävät, siis rehellinen järjestäytynyt sijoitusyhteisö, ei paskahousuluopioista ja mielivaltaisista voitonjaoista edes puhuttaisi. Sijoittajajäsenten kesken olisi tasa-arvo sääntöjen määräämällä tavalla.

Nyt miljoonapottia pyrkivät jakamaan asemaltaan epämääräiset henkilöt mielensä mukaan Hannun nimissä. Kielenkäyttö on suoraan rikollismaailmasta (vasikat, korpit, tunkit...) ja yhteisölle kuuluvien rahojen kätkemisellä veroparatiisien salatuille numerotileille kerskutaan.

15.6. mennessä loksahtelee paikoilleen se, mihin leiriin kukin Capitaan rahojaan laittanut kuuluu: hyvässä uskossa sijoittaneisiin ja huijattuihin vai...

Äänestä

Samaa mieltä. Kuvaa hyvin aloittajan rikollista mielenlaatua. Tällaistenko käsissä "rehellinen ja luotettava" sijoitustoiminta oli?

Viimeistään nyt on selvää, että mitään auvoista tulevaisuutta ei ole horisontissa, mikäli valta päättää jäsenistön asioista ja varoista on tämän kaltaisilla henkilöillä.

Sinäkö aloittaja myyt uutta automaattista signaalijärjestelmää tuolla asenteella esimerkiksi valuuttasijoittajille ja pankeille? Sinunko kaltaistesi moraalille uusi nousu muka perustuisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainacapita kirjoitti:

Seuratkaa Tienauksen erittäin salaista -palstaa, jonne ilmoituksen tehneet myyrät eivät pääse! Asiat alkavat loksahtelemaan paikoilleen hyvinkin pian.

Kun juttu on selvä, niin on Hannun tehtävä päättää saavatko paskahousuluopiot senttiäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu