www.juhlapukubella.fi

mites onko

se paikka luotettava? Kenelläkään siitä paikasta kokemuksia? Oliko puku hyvin tehty ja sen mukaan kuin halusit? Ja oliko toimitus nopeaa?
Olen tilaamassa pukua kanssa itselleni ja olen kahden vaiheilla, että mistä tilaisin, juhlapukubellasta vai zazabellasta.Molemmista kun löytyy juuri sellaiset puvut mitkä ovat minun makuuni.
Kertokaa mielipiteenne niin osaan ratkaista ongelmani :)

5

1617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Linda1111

      Zazabellasta ainakaan.

      • voitko

        perustella tarkemmin, että miksi ei kannata tilata sieltä?

        Kuulin tuttavaltani, että juhlapukubellasta ei kannata tilata koska puvut ei sellaisia kun luvataan niiden olevan. Hän kyllä suositteli Zazabellaa.

        Kannattaa varmaan olla tilaamatta mistään :)


      • niin....
        voitko kirjoitti:

        perustella tarkemmin, että miksi ei kannata tilata sieltä?

        Kuulin tuttavaltani, että juhlapukubellasta ei kannata tilata koska puvut ei sellaisia kun luvataan niiden olevan. Hän kyllä suositteli Zazabellaa.

        Kannattaa varmaan olla tilaamatta mistään :)

        Ei kannata tilata sillä ystäväni tilasi sieltä ja puku oli aivan muuta mitä luvattiin ja miltä kuvassa näytti ja kokokin vielä päin honkia. Pettynyt morsia joutui hankkimaan uuden puvun koska pukua eivät suotuneet ottamaan takaisin eivätkä vastanneet sähköpostiin enään. Ja katsoi niin molemmilla firmoilla samat puvut ja epäilyttävän edulliset hinnat. Sinuna etsisin joko huuto netistä tai ihan liikkeestä paikasta mistä näet puvun ja voit mahdollisesti sovittaa. Onnea. Itsekkin yritän myydä käytettyä ja uutta pukua.


    • morsmaikku88

      Minulla on oikein hyviä kokemuksia juhlapukubellasta. Tilasin sieltä mittatilauksella hääpuvun. Toimitusaika tuolloin oli arvioitua pidempi ja kaikkiaan meni 8viikkoa (tammikuussa). Puku itse oli hyvin tehty, palvelu oli erittäin nopea ja ystävällistä. Suosittelin kauppaa myös kaverilleni ja hänkin sai haluamansa hääpuvun 5viikon toimitusajalla.

      Onhan kaupalla nouto ja sovitusmahdollisuskin. Jos epäilyttää, kannattaa mennä paikan päälle tutustumaan tai ainakin noutamaan puvun kun se on valmis. Niin teki kaverini joka asuu pääkaupunki seudulla.

      • Aideen

        Ostin juhlapuku bellasta hääpuvun mittatilauksella. Puku tuli 3:ssa viikossa ja oli kaunis ja laadukas. Puku oli minulle hiukan liian iso, kavensin sen tutulla ompelijalla ja lähetin laskun heille, sain kauniin, juuri haluamani hääpuvun edullisesti (350e)ja nopealla aikataululla.
        Puhelimitse oli vaikea tavoitaa mutta sähköposti-viesteihin vastattiin hyvin nopeasti ja ystävällisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      163
      2566
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      75
      2380
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      69
      2042
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      128
      1853
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      109
      1828
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      104
      1570
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1554
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      40
      1418
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1214
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1211
    Aihe