se paikka luotettava? Kenelläkään siitä paikasta kokemuksia? Oliko puku hyvin tehty ja sen mukaan kuin halusit? Ja oliko toimitus nopeaa?
Olen tilaamassa pukua kanssa itselleni ja olen kahden vaiheilla, että mistä tilaisin, juhlapukubellasta vai zazabellasta.Molemmista kun löytyy juuri sellaiset puvut mitkä ovat minun makuuni.
Kertokaa mielipiteenne niin osaan ratkaista ongelmani :)
www.juhlapukubella.fi
5
1575
Vastaukset
- Linda1111
Zazabellasta ainakaan.
- voitko
perustella tarkemmin, että miksi ei kannata tilata sieltä?
Kuulin tuttavaltani, että juhlapukubellasta ei kannata tilata koska puvut ei sellaisia kun luvataan niiden olevan. Hän kyllä suositteli Zazabellaa.
Kannattaa varmaan olla tilaamatta mistään :) - niin....
voitko kirjoitti:
perustella tarkemmin, että miksi ei kannata tilata sieltä?
Kuulin tuttavaltani, että juhlapukubellasta ei kannata tilata koska puvut ei sellaisia kun luvataan niiden olevan. Hän kyllä suositteli Zazabellaa.
Kannattaa varmaan olla tilaamatta mistään :)Ei kannata tilata sillä ystäväni tilasi sieltä ja puku oli aivan muuta mitä luvattiin ja miltä kuvassa näytti ja kokokin vielä päin honkia. Pettynyt morsia joutui hankkimaan uuden puvun koska pukua eivät suotuneet ottamaan takaisin eivätkä vastanneet sähköpostiin enään. Ja katsoi niin molemmilla firmoilla samat puvut ja epäilyttävän edulliset hinnat. Sinuna etsisin joko huuto netistä tai ihan liikkeestä paikasta mistä näet puvun ja voit mahdollisesti sovittaa. Onnea. Itsekkin yritän myydä käytettyä ja uutta pukua.
- morsmaikku88
Minulla on oikein hyviä kokemuksia juhlapukubellasta. Tilasin sieltä mittatilauksella hääpuvun. Toimitusaika tuolloin oli arvioitua pidempi ja kaikkiaan meni 8viikkoa (tammikuussa). Puku itse oli hyvin tehty, palvelu oli erittäin nopea ja ystävällistä. Suosittelin kauppaa myös kaverilleni ja hänkin sai haluamansa hääpuvun 5viikon toimitusajalla.
Onhan kaupalla nouto ja sovitusmahdollisuskin. Jos epäilyttää, kannattaa mennä paikan päälle tutustumaan tai ainakin noutamaan puvun kun se on valmis. Niin teki kaverini joka asuu pääkaupunki seudulla.- Aideen
Ostin juhlapuku bellasta hääpuvun mittatilauksella. Puku tuli 3:ssa viikossa ja oli kaunis ja laadukas. Puku oli minulle hiukan liian iso, kavensin sen tutulla ompelijalla ja lähetin laskun heille, sain kauniin, juuri haluamani hääpuvun edullisesti (350e)ja nopealla aikataululla.
Puhelimitse oli vaikea tavoitaa mutta sähköposti-viesteihin vastattiin hyvin nopeasti ja ystävällisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3156817Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss693906- 2073106
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242807- 741932
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2101682- 1461682
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201528Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631521- 891408