Miehet seuraa

näiden keskustelujen perusteella naisia aina sivusilmällä tai sillä silmällä. Ihan ok, ei siinä mitään, mutta jotenkin tulee sellanen olo meistä naisista että me ollaan jossain altavastaajan roolissa tässä. Mukavia tansseja kaikille - oli sitten nainen tai mies ja kaikkien ulkonäkö on ihan ok!
4456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan sama juttuhan se on toisinpäin. Naiset tiirailee miehiä. Minutkin on tutkittu katseella monet kerrat päästä varpaisiin tansseissa ja se on ihan normaalia. Se joskus vähän häiritsee, kun naisen katse viipyy pitkään navan alapuolella. Joskus tekisi mieli vetäistä housut nilkkoihin, niin loppuisi se veikkailu.

Äänestä
  • Miehen pakarat kuin etumus. Sitähän sinä et nää .....
    Tuommoiset mieliteot olisi aika rajut -D. Tulisikohan niitä hakuja sitten enemmän ;)
    Vekkulia näytellessä - D.

    Äänestä

  • Totta, kyllähän naisetkin tiirailee miehiä. Ja paljon. Mutta sitä en ymmärrä, kuka nainen tuijottaa miesten etumuksia?! Itse en koskaan kehtaisi suoraan tuijottaa navan alapuolelle, eikä siitä toisaalta ole mitään hyötyä: harvemmin housujen päälle näkyy yhtään mitään "oleellista". Kyllä se on arsel, joka ainakin minun katseen parhaiten kerää ;)

    Ja on ihan eri asia, jos mies katsoo naisen rintoja. Niiden koko ym. näkyy jo kilometrien päähän vaatteiden altakin, mutta ei tosiaan tuo miesten etumus... sieltä voi paljastua ihan mitä vaan, riippumatta housujen pullotuksesta ;)

    Hieman OT, mutta kyllähän se ulkonäkö ratkaisee ainakin vieraiden tanssittajien kanssa aluksi aika paljon. Vai väittääkö joku muuta? Eikä siinä ole mielestäni mitään väärää, koska makuja on niin monia eikä kaikki miellytä kaikkia...

    Äänestä

Mä oon kans huomannu että tanssipaikoilla useampiakin naisista kiinnostuneita miehiä ja myös jokunen miehistä kiinnostunut nainenkin. Eipä olisi haittaa vaikka useampiakin olisi samoin mielin liikkeellä, kun aika harvassa kuitenkin ovat. Se pelkkä tanssiminen kun tuntuu suurimmalla osalla ainoastaan mielessä olevan.

Vaikka näitä naisista kiinnostuneita miehiä kaikilla tavoilla mollataan, niin jostain syystä kuitenkin juuri nämä ovat niitä, joista naisetkin ovat vastavuoroisesti kiinnostuneet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hanne_tku kirjoitti:

näiden keskustelujen perusteella naisia aina sivusilmällä tai sillä silmällä. Ihan ok, ei siinä mitään, mutta jotenkin tulee sellanen olo meistä naisista että me ollaan jossain altavastaajan roolissa tässä. Mukavia tansseja kaikille - oli sitten nainen tai mies ja kaikkien ulkonäkö on ihan ok!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu