Keskustassa

joissa hävyttömän kovat äänet,tänä iltana kun olin pankkiautom meni ohi mopoporukka joista yhdellä niin kova ääni että meinas kuulo mennä,poliisit huhuu!Miten ihmeessä te keskustassa asuvat jaksatte kuunnella moista?
8582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

joista vanhemmat ei pidä huolta.

Äänestä
  • kulkee 15- ikäisen lapsen kanssa joka askel vai? Ei paljoo holhouksen makua...

    Äänestä

Vai että ihan mopoja? Voi hyvänen aika, mihin tämä maailma oikein on menossa?

Äänestä
  • Totta, kamalaa tuo oikeasti on. Melusaastetta niin saatanasti korville, välistä hermot kireällä. Sais kyllä poliisit kiinnittää huomiota koviin ääniin. Saahan autolla kovaäänisestä kiihdytyksestäkin sakot Riihimäellä, niin miksi ei tuosta mopoilusta :)

    Äänestä

  • Tuskissaan kirjoitti:

    Totta, kamalaa tuo oikeasti on. Melusaastetta niin saatanasti korville, välistä hermot kireällä. Sais kyllä poliisit kiinnittää huomiota koviin ääniin. Saahan autolla kovaäänisestä kiihdytyksestäkin sakot Riihimäellä, niin miksi ei tuosta mopoilusta :)

    tervetuloa tänne maalle jos elämisen äänet haittaa.
    no vittu, täälläkin on lintuja jotka metelöi. mitähän niille vois tehdä?
    taidan muuttaa kuuhun!

    Äänestä

päivällä ei haittaa toi, mutta yöllä se on kyl aika vittumaista kun ipanat ajelee mopoillansa. vois ajella jossain missä ei ole ihmisiä. menis vaikka sinne maalle ajeleen jos mieli tekee.

Äänestä
  • kuitenkin jos ei olisi mopoja, olisi sulla jotain muuta nipotettavaa. jotkut ihmiset vain on sellaisia, ettei niiden pitäisi tulla lähellekään kaupunkia ;)
    mutta positiivista sinällään huomata, ettei jollain ihmisillä ole oikeaa murehtimista!

    Äänestä

Ei voi jättää mopoa parkkiin oopeen kulmaan jalkakäytävälle ku menee pankkiin,miksei.Kun menee kaljalle saman kadun varteen ni voi jättää mopon kuppilan eteen,ei tuu seuraamuksii.Mitä eroo näiss on,voiks parkkipirkko selventää.Onks illall ja päiväll eri käytännöt.oon tyhymä,mutt valistakaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajelee mopoja kirjoitti:

joissa hävyttömän kovat äänet,tänä iltana kun olin pankkiautom meni ohi mopoporukka joista yhdellä niin kova ääni että meinas kuulo mennä,poliisit huhuu!Miten ihmeessä te keskustassa asuvat jaksatte kuunnella moista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu