Vakuutuksesta

Sattui tässä edellispäivänä niin, että kaveri ajoi minua suoraan perseeseen mopollaan.Mopostani meni kytkinkahva poikki, tanko vääntyi ja katteet naarmuttuivat.Minulla on täyskasko,joten korvaako se uudet katteetkin ja kypärän joho tuli myös naarmuja vai sanovatko he vain että eivät korvaa ellei ole kokonaan paskana?
269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yhtiöt 'lunastavat' vahingoittuneen omaisuuden. Ja katteiden naarmuuntumista ei korvaa mikään yhtiö - ns. normaalia kulumista... Että paska flaksi, ja pakko vaan nuolla haavoja.

Äänestä

Mitenkäs sinun vakuutuksesi liittyy siihen, jos kaveri ajoi päällesi? No ei yhtään mitenkään. Päälleajajan liikennevakuutus, ei kasko, korvaa vastapuolen vahingot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuvaa. kirjoitti:

Sattui tässä edellispäivänä niin, että kaveri ajoi minua suoraan perseeseen mopollaan.Mopostani meni kytkinkahva poikki, tanko vääntyi ja katteet naarmuttuivat.Minulla on täyskasko,joten korvaako se uudet katteetkin ja kypärän joho tuli myös naarmuja vai sanovatko he vain että eivät korvaa ellei ole kokonaan paskana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu