Pystyykö Sims 3: ssa "oma sim" pyytämään toista simiä muuttamaan luokseen (ja miten)?
Mä olen etsinyt mun simille kumppanin ja ne on rakastuneet, mutta silti sitä toista ei pysty pyytämään muuttamaan yhteen kanssaan. Olen kokeillut myös ehdottaa ensin seurustelua, mutta sekään ei auta. Silti joskus simin hyvän ystävän kohdalle tuli "pyydä muuttamaan luokse" tms... Missä vika?
Yhteen muuttaminen Sims 3
7
4512
Vastaukset 7
- dssdsdsd
Koita itse, älä kysele.
- troloi
Niin koitettu on. Onko ehdotuksia, mitä koitan vielä?
- orvokkiliila
troloi kirjoitti:
Niin koitettu on. Onko ehdotuksia, mitä koitan vielä?
minulla oli myös sama ongelma, mutta sain tuon yhteenmuuttamisvaihtoehdon näkyviin kun tein monta kertaa niitä ystävällisiä toimintoja peräkkäin. :)
- troloi
orvokkiliila kirjoitti:
minulla oli myös sama ongelma, mutta sain tuon yhteenmuuttamisvaihtoehdon näkyviin kun tein monta kertaa niitä ystävällisiä toimintoja peräkkäin. :)
Johan onnistui :)
- trollol1
kiitos :) toimi mullaki vihdoi mut ne heti eros :DDDDDD
- Pizza <3
Mietin samaa.. Voiko pizzalähetin kanssa muuttaa yhteen, kun olen kerran naimisissakin similläni sen kanssa
- Anonyymi
Ei:))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861573
- 851352
- 1041058
- 48899
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10767Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105627Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30621Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577